Українська
Пн-Пт 9-18 Сб 9-16 Нд - вихідний

Реабілітація після мінно-вибухових травм

Під час бойових дій поширеним засобом ураження є вибухові засоби, від гранат та мін до ракет і 1,5-тонних бомб. Вони є найбільш розповсюдженою причиною травматичного ураження військових та цивільного населення. 

Для лікарів мінно-вибухові ураження є складними через специфічні особливості патогенезу, діагностики і терапії, а для реабілітологів – через поєднання порушень функціонування одразу декількох систем організму. Тому для ефективного відновлення функцій опорно-рухового апарату і максимального повернення працездатності пацієнтів застосовуються комплексні програми фізичної реабілітації.

Клініка Медикасано ефективно здійснює відновлення пацієнтів після мінно-вибухових травм застосовуючи дві власні унікальні авторські методики, які за багато років клінічного застосування довели свою ефективність. В рамках цих методик складаються індивідуальні програми для кожного пацієнта.

З весни 2022 року Медикасано створила соціальний проєкт «Сила Справжніх» в рамках якого здійснює свій соціальний вплив, надаючи безоплатні  медичні послуги військовослужбовцям, ветеранам та цивільним особам, які отримали травми через бойові дії.

Станом на 1 січня 2024 року безоплатне і пільгове лікування в клініці Медикасано отримали 580 пацієнтів.

В яких випадках звертатися до лікаря

обмеженість рухів внаслідок травми
невралгії
нейропатії
контрактури
біль у спині, суглобах та кінцівках
складні переломи кісток
рубці, важкозагоювані рани
розриви чи розтяжіння зв’язок, м’язів, сухожиль тощо

Як підготуватись до прийому лікаря

Запишіться на прийом до клініки Медикасано. Опишіть адміністратору свою ситуацію, щоб він призначив огляд у відповідного фахівця
Візьміть на прийом до лікаря історію хвороби, всі результати обстежень, аналізи, медичну картку тощо, якщо Ви військовослужбовець, бажано одразу взяти направлення до клініки від військового лікаря, медичної частини, військового шпиталю або командира
Підготуйтесь до опитування і огляду. Лікар ставитиме детальні питання для з’ясування обставин і наслідків травми, а також стану пацієнта на цей момент
Оберіть зручний одяг. Якщо пацієнт суттєво обмежений у рухах, або не може відповідати на питання, бажано, щоб його супроводжувала довірена особа

Як проходить консультація в клініці
МЕДИКАСАНО

1

Збір анамнезу

Це важливий етап, з якого розпочинається будь-яке лікування та реабілітація. Лікар збирає інформацію про історію хвороби і стан пацієнта на даний час
2

Огляд і пальпація

Лікар має визначити стан тканин і структур опорно-рухового апарату, обсяг рухів, фізичну спроможність пацієнта
3

Обстеження

Апаратне обстеження і аналізи дозволяють підтвердити первинний діагноз і побачити чітку картину стану організму
4

План лікування та реабілітації.

Для кожного пацієнта складається персональна програма з урахуванням особливостей травми і її наслідків
Запишіться на прийом!

  Особливості мінно-вибухових травм

  Мінно-вибухові травми – це вогнепальні або уламкові політравми, які виникають через імпульсний вплив комплексу вражаючих факторів під час вибуху.

  Особливістю травми цього типу є значна тяжкість пошкоджень кісток і м’яких тканин, забруднення рани бактеріями і вірусами, потрапляння сторонніх предметів у тіло, а також значна імовірність ранніх і пізніх ускладнень.

  Мінно-вибухові травми виникають через наступні фактори ураження:

  • дію ударної хвилі
  • ураження вогнем і високою температурою
  • ураження тіла уламками
  • акубаротравму – через коливання тиску і звуку
  • забої ділянок тіла через механічні удари о предмети і землю

  Через мінно-вибухову травму виникають пошкодження різного типу:

  • грудини та реберного каркаса
  • забій серця
  • забої очей, кісток черепа
  • забої внутрішніх органів
  • забої хребта та кінцівок
  • руйнування м’яких тканин
  • руйнування зв’язок і хрящів
  • руйнування кісток
  Особливості мінно-вибухових травм

  Діагностика

  Перед початком програми реабілітації обов’язково проводиться ретельна діагностика для визначення стану пацієнта. У клініці Медикасано діагностика включає:

  Клінічні обстеження: збір анамнезу, огляд, пальпація, апаратні обстеження
  Розгорнути

  Ефективна реабілітація після мінно-вибухових травм в клініці
  МедикаСано

  SanoSpine

  SanoSpine – для консервативного лікування та профілактики патологій хребта. Методика заснована на комплексній дії особливих вправ, природного дозованого витяжіння хребта, відновлювальної та дихальної гімнастики SRgym, міофасціального релізу, масажу, високотехнологічних фізіотерапевтичних процедур, кінезітерапії та медикаментозної терапії.
  Розгорнути

  Соціальні програми клініки Медикасано для реабілітації військовослужбовців, ветеранів та цивільних осіб

  З перших днів війни клініка Медикасано активно працює з постраждалими, допомагаючи їм подолати наслідки травм і повернутися до повноцінного життя.

  Клініка створила соціальний проєкт «Сила Справжніх», в рамках якого надає безоплатну медичну допомогу бійцям ЗСУ, ветеранам і цивільним особам, що постраждали через бойові дії.

  Допомога надається відповідно до спеціалізації клініки. Пацієнти можуть пройти консервативне лікування і відновлення після:

  • мінно-вибухових травм;
  • травм хребта і спини;
  • травм і поранень кінцівок;
  • політравм;
  • ураження хребта через носіння бронежилета;
  • переломів що не зрощуються;
  • при неврологічних захворюваннях.

  Ще одна програма, що допомагає значно заощадити на дієвій та якісній медичну допомозі Медикасано – «Поваги для військовослужбовців ЗСУ, Сил оборони, ветеранів та цивільних слабозахищених категорій». В рамках цієї програми пацієнти можуть отримати суттєві знижки:

  • 20% на лікування і 5% на індивідуальні заняття за методиками SanoSpine, ScolioComplex та Легкі Рухи;
  • 10% на лікувальні фізіотерапевтичні процедури і маніпуляційні послуги;
  • 5% на масаж;
  • 5% на товари.

   

  Соціальні програми клініки Медикасано для реабілітації військовослужбовців, ветеранів та цивільних осіб

  Запишіться на прийом!

   Наші лікарі

   Величко Клавдія Володимирівна
   Лікар Терапевт, Лікар Терапевт фізичної і реабілітаційної медицини Вищої категорії, Вертебролог
   Докладніше
   Шуткін Юрій Петрович
   Ортопед-травматолог
   Докладніше
   Короткова Надія Олександрівна
   Лікар судинний хірург Вищої категорії, мікрохірург, рентгенендоваскулярний хірург, Флеболог, Вертебролог
   Докладніше
   Бурдіян Анатолій Миколайович
   Лікар ортопед-травматолог, Спортивний лікар, Вертебролог
   Докладніше

   Запишіться на прийом!

    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО

    Клініка МЕДИКАСАНО пропонує інноваційні провідні методики лікування, які допомагають повернути рухливість і здоров’я суглоба, жити повним життям без болю навіть у похилому віці.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 1
    Комплексна терапія. Для кожного пацієнта розробляється індивідуальний комплексний план лікування для швидкого та всебічного одужання.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 2
    Денний стаціонар. Клініка приймає на лікування пацієнтів у будь-якому стані, навіть якщо вони ще перебувають на госпіталізації (з дозволу лікаря), або під час загострення хвороби. Людина під час перебування в клініці постійно знаходиться під наглядом кваліфікованого медичного персоналу.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 3
    Власні методики профілактики і відновлення, що довели свою клінічну ефективність в лікуванні і реабілітації: ЛегкіРухи, SanoSpine.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 4
    Медичне обладнання і тренажери останнього покоління. Дозволяють проводити діагностику і лікування максимально точно та ефективно.

    Відгуки пацієнтів про наші клініки

    Виталий Вознюк
    Вік: 29
    Доброго вам дня. Були болі в спині після довгої ходьби і вже після 10 занять відчуваю помітне полегшення. Порадили родичі, які водили доньку в цей центр, вона ходила більше на шкарпетках і після курсу лікування ця проблема пішла. Персонал ввічливий, особливо медсестра Інна, завжди уважна та якісно робить процедури. Раджу цей центр
    Додано 22 Липня 2023 12:21
    Катерина Богомолець
    Вік: 23
    Моє перебування в Клініці МЕДИКАСАНО з масажем було неймовірним досвідом. Професіоналізм їхньої команди вразив мене з першого дня. Масаж у поєднанні з їхніми власними методиками реабілітації дав вражаючий результат. Спина тепер не болить!
    Додано 6 Липня 2023 15:10
    Деркцен Михайло
    Вік: 34
    Заклинило поперек, від болю не міг ворухнутись та самостійно пересуватись, всю ніч і ранок на знеболюючих. Десь після обіду в суботу дружина зателефонувала до цієї клініки, щойно вони почули про мій стан, лікар і весь персонал зголосились подовжити робочий день і дочекатись нас. За годину ми вже були на місці, лікар одразу мене оглянула та зробила блокаду. Мені нарешті стало легше. Потім виписали направлення на МРТ та записали на безкоштовну повторну консультацію. Тепер проходжу курс лікування і реабілітації. Виявляється ця клініка приймає пацієнтів з гострим болем поза чергою, або як в моєму випадку навіть затримує персонал після завершення робочого дня. Щиро дякую лікарю Надії Коротковій та персоналу клініки.
    Додано 1 Вересня 2023 14:32
    Іваненко Степан
    Вік: 36
    Для мене Клініка МЕДИКАСАНО стала справжнім відкриттям у моєму шляху до відновлення здоров’я. Вони знають, як віднайти ключ до кожної проблеми та створити індивідуальну програму реабілітації. Їхні власні методики вражають результативністю, і завдяки їхньому професіоналізму я почуваю себе краще кожен день.
    Додано 31 Липня 2023 2:55
    Кроль І.
    Вік: 31
    Військовослужбовець, після поранення кілька місяців лікувався в Дніпрі, Одесі та Миколаєві, біль не пройшла, права рука майже не піднімалась, ще й страшні рубці. На черговому огляді лікар виписав направлення до приватної клініки. На моє здивування тут військових лікують безкоштовно, а мене ще й прийняли поза чергою, виявляється в них такий порядок для військових та пацієнтів з гострим болем. Доречі, навіть за уколи та крапельниці грошей не беруть, а ліки мені видали у шпиталі. Проходжу вже третій курс за їх проєктом Сила Справжніх – біль повністю пройшла, рубці суттєво зменшились, рука ще трохи і буде в нормі. Щиро дякую за такий проєкт власнику клініки, а персоналу за турботу і професіоналізм. Окрема подяк масажисту Олені Савченко за розробку руки – Ви найкраща!
    Додано 25 Серпня 2023 11:33
    Кусько Д
    Вік: 33
    Мені хотілося б поділитися своїми враженнями про масаж в Клініці МЕДИКАСАНО. Тут мене зустріли так, ніби я – їхній особливий гість. Я відчував, що мені надається індивідуальна увага та догляд. Масаж, поєднаний з їхніми особливими методиками, дійсно допоміг мені відчути полегшення. Ця команда знає, як зробити все так, аби пацієнт відчував себе добре. Дякую їм за професіоналізм!
    Додано 15 Серпня 2023 15:35

    Часті запитання

    Що таке мінно-вибухові травми?

    Чому після мінно-вибухових травм необхідна реабілітація?

    Як проводиться реабілітація після мінно-вибухових травм?