Українська
Пн-Пт 9-18 Сб 9-16 Нд - вихідний

Гіпертонус м’язів лікування в Миколаєві

Гіпертонус м’язів – це стан підвищеної м’язової напруги, що призводить до ускладнення рухливості тіла, дегенеративних змін суглобів та порушень постави.

Тонус м’язів – це стан, що характеризується тривалою напругою чи скороченням м’язів. Нормальний тонус є достатньо високим, щоб тіло було здатним підтримувати себе у вертикальному стані і забезпечувати свободу рухів. Тонус м’язів регулюється сигналами, що поступають від мозку до нервових закінчень і наказують м’язам скорочуватись. При гіпертонусі м’язів їх напруженя триває навіть у стані спокою, що спричиняє дискомфорт, біль та інші негативні наслідки.

Найчастіше гіпертонус діагностується у м’язах шиї, трапецієвидному та ромбовидному м’язах, рук, плечей, попереку, литкових м’язів.

За відсутності своєчасного огляду лікаря, діагностики, лікування і реабілітаційних занять, гіпертонус з часом призводить до уповільнення і блокування кровотоку, знерухомлення суглобів, виникнення контактур, обмеження рухових можливостей тіла, порушення координації рухів, порушень постави.

Усунення гіпертонусу м’язів спини і попереку під час комплексного консервативного лікування за методиками SanoSine і ScolioComplex, та м’язів кінцівок під час лікування за методикою Легкі Рухи – є запорукою успішного результату!

В яких випадках звертатися до лікаря

підвищення щільності м’язів
спазми м’язів
біль у м’язах
хронічний біль
зміни артеріального тиску що супроводжуються порушення зору або слуху
різка зміна зору або слуху
порушення постави
сколіоз
відчуття напруження, що не проходить у стані спокою
скутість рухів кінцівок, тулуба або шиї
відчуття втоми

Як підготуватись до прийому лікаря

Запишіться на прийом на зручний час. Під час розмови з лікарем, детально опишіть проблему.
Підготуйтеся до опитування. Згадайте коли вперше з’явилися симптоми, коли вони зникають, через що посилюються.
Візьміть із собою медичну картку, результати аналізів і обстежень, інформацію про травми чи операції, що були проведені раніше.
Вдягніться комфортно, що під час обстеження вам було зручно.

Як проходить консультація в клініці
МЕДИКАСАНО

1

Збір анамнезу

На цьому етапі лікар вивчає історію хвороби, проводиться детальне опитування пацієнта.
2

Огляд, пальпація, функціональні тести.

Лікар оцінює стан м’язів і навколишніх структур, проводить пальпацію і просить виконати певні рухи чи вправи для визначення фізичної спроможності і доступного обсягу рухів.
3

Лабораторний скринінг

Надає лікарю інформацію щодо системних змін на макрорівні та мікрорівні для диференціації хвороб та станів.
4

Апаратне обстеження.

Неможливо призначити правильне лікування без ретельного обстеження. Для цього пацієнту можуть призначати МРТ, КТ, Рентгенографію, УЗД, ЕНМГ тощо.
5

Складається план лікування і реабілітації

Для кожного пацієнта складається комплексна програма лікування і відновлення з урахуванням індивідуальних особливостей його організму.
Запишіться на прийом!

  Чому виникає гіпертонус м’язів?

  Гіпертонус м’язів може виникати через різні причини:

  • органічна – нестачу мінералів і вітамінів (кальцію, магнію та інших)
  • патологічна – наслідок інфекційних або неінфекційних захворювань, інсульт
  • психоневрологічна – стреси, неврози, порушення роботи нервової системи, пухлини у мозку, ураження судин, епілепсія тощо
  • фізична – травма, забій, тривале перебування тіла у статичному стані, а також причиною можуть бути фізичні перенавантаження
  • ідіопатична – генетична, або родова схильність до гіпертонусу

  У дітей гіпертонус зазвичай виникає через родову травму, резус-конфлікт матері і дитини, внутрішньоутробної гіпоксії, інфекційного зараження тощо. Зазвичай гіпертонус у дитини проходить сам по собі протягом перших місяців життя, може бути причиною і наслідком дитячого сколіозу тому у будь-якому випадку варто звернутись до лікаря пройти огляд і обстеження, щоб своєчасно розпочати лікування і завадити розвитку хвороби.

   

   Чому виникає гіпертонус м’язів?

  Діагностика

  Незалежно від віку людини лікування і реабілітація не може бути призначене без ретельної діагностики. У клініці Медикасано лікарі здійснюють ретельне обстеження для ідентифікації та визначення перенапружених м’язів, наявності у пацієнта супутніх захворювань, або захворювань, що могли спровокувати розвиток гіпертонусу, наслідків і дегенеративних змін до яких призвів гіпертонус м’язів.

  Діагностика проводиться за кількома базовими напрямками:

  Клінічний – огляд, пальпація, опитування, аналізи, апаратне обстеження.
  Розгорнути

  Запишіться на прийом!

   Консервативне лікування гіпертонусу м’язів в клініці Медикасано

   Консервативне лікування гіпертонусу м’язів в клініці Медикасано

   Консервативне лікування спрямоване на зняття стану перенапруження, його причин та наслідків, відновлення сили і функціональності ураженого м’яза.

   Унікальні методики Медикасано дозволяють швидко повернути нормальний тонус м’язів та  усунути причину виникнення цього стану – Легкі Рухи, SanoSpine та ScolioComplex застосовують цілий комплекс методів і вправ:

   • медикаментозне лікування
   • ботулінотерапія
   • процедури апаратної фізіотерапії
   • ударно-хвильова терапія
   • ТЕКАР-терапія
   • міофасціальний реліз
   • постізометрична релаксація
   • відновлювальна і дихальна гімнастика SRgym
   • лікувальний масаж
   • грязелікування
   • відновлювальна кінезітерапія

   Призначення комплексу процедур і вправ у обов’язковому порядку є індивідуальним для кожного пацієнта.

   Захворювання

   Гіпертонус м’язів
   Міозит
   Контрактура
   М’язовий спазм
   Хронічний біль
   Розгорнути

   Наші лікарі

   Величко Клавдія Володимирівна
   Лікар Терапевт, Лікар Терапевт фізичної і реабілітаційної медицини Вищої категорії, Вертебролог
   Докладніше
   Шуткін Юрій Петрович
   Ортопед-травматолог
   Докладніше
   Короткова Надія Олександрівна
   Лікар судинний хірург Вищої категорії, мікрохірург, рентгенендоваскулярний хірург, Флеболог, Вертебролог
   Докладніше
   Бурдіян Анатолій Миколайович
   Лікар ортопед-травматолог, Спортивний лікар, Вертебролог
   Докладніше

   Запишіться на прийом!

    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО

    Клініка Медикасано – це передовий приватний медичний заклад, який спеціалізується на лікуванні і реабілітації пацієнтів із захворюваннями опорно-рухового апарату, неврологічної та судинної систем. Досвідчений висококваліфікований персонал і унікальні методики щороку повертають здоров’я та повноцінне життя тисячам пацієнтів.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 1
    Комплексні індивідуальні програми лікування та відновлення. Для кожного пацієнта складається персональний план лікування, який дозволяє отримати максимальний терапевтичний ефект, швидкий і стабільний результат.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 2
    Денний стаціонар. У клініці створено умови для звернення пацієнтів навіть у стані гострого болю, защемлення, запального процесу у важкому стані, після операцій, професійна команда лікарів та кваліфікованого медичного персоналу завжди готова для надання повного комплексу медичних і реабілітаційних послуг.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 3
    Унікальні ефективні методики комплексного консервативного лікування. Провідний лікар клініки Медикасано Клавдія ВЕЛИЧКО втілила свій успішний багаторічний досвід застосування найкращих та нових методів а також унікального обладнання в розроблених нею унікальних методик комплексного консервативного лікування і реабілітації.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 4
    Сучасне обладнання. Клініка має найбільший арсенал найкращого фізіотерапевтичного обладнання який постійно оновлюється та розширюється. Сучасне діагностичне обладнання клініки та унікальні тренажери, дозволяють точно встановлювати діагноз та максимально швидко і результативно відновлювати пацієнтів.

    Відгуки пацієнтів про наші клініки

    Виталий Вознюк
    Вік: 29
    Доброго вам дня. Були болі в спині після довгої ходьби і вже після 10 занять відчуваю помітне полегшення. Порадили родичі, які водили доньку в цей центр, вона ходила більше на шкарпетках і після курсу лікування ця проблема пішла. Персонал ввічливий, особливо медсестра Інна, завжди уважна та якісно робить процедури. Раджу цей центр
    Додано 22 Липня 2023 12:21
    Катерина Богомолець
    Вік: 23
    Моє перебування в Клініці МЕДИКАСАНО з масажем було неймовірним досвідом. Професіоналізм їхньої команди вразив мене з першого дня. Масаж у поєднанні з їхніми власними методиками реабілітації дав вражаючий результат. Спина тепер не болить!
    Додано 6 Липня 2023 15:10
    Деркцен Михайло
    Вік: 34
    Заклинило поперек, від болю не міг ворухнутись та самостійно пересуватись, всю ніч і ранок на знеболюючих. Десь після обіду в суботу дружина зателефонувала до цієї клініки, щойно вони почули про мій стан, лікар і весь персонал зголосились подовжити робочий день і дочекатись нас. За годину ми вже були на місці, лікар одразу мене оглянула та зробила блокаду. Мені нарешті стало легше. Потім виписали направлення на МРТ та записали на безкоштовну повторну консультацію. Тепер проходжу курс лікування і реабілітації. Виявляється ця клініка приймає пацієнтів з гострим болем поза чергою, або як в моєму випадку навіть затримує персонал після завершення робочого дня. Щиро дякую лікарю Надії Коротковій та персоналу клініки.
    Додано 1 Вересня 2023 14:32
    Іваненко Степан
    Вік: 36
    Для мене Клініка МЕДИКАСАНО стала справжнім відкриттям у моєму шляху до відновлення здоров’я. Вони знають, як віднайти ключ до кожної проблеми та створити індивідуальну програму реабілітації. Їхні власні методики вражають результативністю, і завдяки їхньому професіоналізму я почуваю себе краще кожен день.
    Додано 31 Липня 2023 2:55
    Кроль І.
    Вік: 31
    Військовослужбовець, після поранення кілька місяців лікувався в Дніпрі, Одесі та Миколаєві, біль не пройшла, права рука майже не піднімалась, ще й страшні рубці. На черговому огляді лікар виписав направлення до приватної клініки. На моє здивування тут військових лікують безкоштовно, а мене ще й прийняли поза чергою, виявляється в них такий порядок для військових та пацієнтів з гострим болем. Доречі, навіть за уколи та крапельниці грошей не беруть, а ліки мені видали у шпиталі. Проходжу вже третій курс за їх проєктом Сила Справжніх – біль повністю пройшла, рубці суттєво зменшились, рука ще трохи і буде в нормі. Щиро дякую за такий проєкт власнику клініки, а персоналу за турботу і професіоналізм. Окрема подяк масажисту Олені Савченко за розробку руки – Ви найкраща!
    Додано 25 Серпня 2023 11:33
    Кусько Д
    Вік: 33
    Мені хотілося б поділитися своїми враженнями про масаж в Клініці МЕДИКАСАНО. Тут мене зустріли так, ніби я – їхній особливий гість. Я відчував, що мені надається індивідуальна увага та догляд. Масаж, поєднаний з їхніми особливими методиками, дійсно допоміг мені відчути полегшення. Ця команда знає, як зробити все так, аби пацієнт відчував себе добре. Дякую їм за професіоналізм!
    Додано 15 Серпня 2023 15:35

    Питання та відповіді про гіпертонус м’язів

    Як проявляється гіпертонус м’язів?

    Через що може виникнути гіпертонус?

    Як уникнути гіпертонусу?

    Чим небезпечний гіпертонус?