Українська
Пн-Пт 9-18 Сб 9-16 Нд - вихідний

Посттравматична реабілітація

Людина може отримати травми через різні чинники: механічні удари, термічні, хімічні, електротравми та інші. У зоні бойових дій ризик травмування значно зростає, крім того, розповсюдженими є політравми, кульові поранення, мінно-вибухові травми, акубаторавми та інші види уражень опорно-рухового апарату, що вимагають спеціалізованого лікування і професійної реабілітації.

За ступенем тяжкості травми поділяють на:

 • легкі (забої, розтягнення, інші)
 • середні (вивихи, переломи, інші)
 • тяжкі (контузія мозку, ушкодження хребцевого стовпа, перелом стегна тощо)

Легкі травми здебільшого не потребують реабілітації, але після лікування середніх і тяжких травм вона необхідна для повернення функціональності та усунення негативних наслідків, що можуть залишитися на все життя, призвести до інвалідізації та втрати працездатності.

Під час лікування травм опорно-рухового апарату тривала знерухомленість, відсутність навантажень, судинні, неврологічні та інші зміни призводять до дистрофії м’язів, обмеження рухливості суглобів, спастики, контрактури м’язів, нейропатій, втрати функцій кінцівок та інших важких наслідків.

У клініці Медикасано ви можете отримати професійну допомогу найкращих фахівців. Лікаря клініки застосовують власні авторські унікальні методики, які дозволяють ефективно здійснити посттравматичну реабілітацію і швидко досягти значного та стійкого покращення стану пацієнта.

В яких випадках звертатися до лікаря

травми опорно-рухового апарату
операції на зв’язках, суглобах, сухожиллях, кістках
контрактури
спазми
больовий синдром
дискофморт
втрата звичних функцій
обмеження функціональних можливостей

Як підготуватись до прийому лікаря

Записатися на прийом у клініці. Якщо у вас є направлення від лікаря, взяти його з собою
Підготувати історію хвороби, результати аналізів, обстежень, дані про попереднє лікування
Підготуватись до опитування, огляду і обстеження. Лікар повинен отримати повну інформацію про обставини травми, симптоми, що вас турбують, стан організму на цей момент
Оберіть зручний одяг. Вам має бути комфортно під час огляду і обстеження. Якщо пацієнту необхідна допомога, бажано, щоб його супроводжував родич, або довірена особа

Як проходить консультація в клініці
МЕДИКАСАНО

1

Збирається анамнез

Лікар досліджує історію хвороби, дізнається про обставини травми, проведене раніше лікування, симптоми, що турбують пацієнта
2

Огляд і пальпація

Під час огляду лікар визначає стан тканин, м’язів, кісткових структур, спеціальні тести допомагають визначити рівень фізичної спроможності і рухових можливостей пацієнта
3

Обстеження

Аналізи і обстеження на сучасному медичному обладнанні дають максимально точну інформацію про стан організму
4

План лікування та реабілітації.

Кожна травма і кожен організм унікальні, тому програма реабілітації складається індивідуально для кожного пацієнта
Запишіться на прийом!

  Особливості посттравматичної реабілітації

  Професійна реабілітація для відновлення після травми спрямована на:

  • прискорення повного одужання
  • збільшення обсягу рухів у суглобах
  • усунення контактур м’язів
  • зниження чи повне усунення больового синдрому
  • відновлення правильних стереотипів рухів
  • підвищення витривалості
  • відновлення неврологічних взаємозв’язків, що були порушення через травму набряки, спайки
  • покращення психоемоційного стану пацієнта

  Комплексний підхід дозволяє досягти швидкого всебічного результату і максимально відновити фізичну спроможність людини.

  Особливості посттравматичної реабілітації

  Діагностика

  Діагностика відіграє важливу роль в процесі лікування і реабілітації, адже у кожного пацієнта можуть відрізнятися характер і ступінь травми, індивідуальні особливості організму. Тільки маючи повну інформацію лікар може скласти оптимальну програму для відновлення.

  Клінічний. Включає збір анамнезу, огляд, пальпацію, апаратне обстеження.
  Розгорнути

  Ефективна посттравматична реабілітація в клініці Медикасано
  МедикаСано

  SanoSpine

  SanoSpine – методика, розроблена для лікування та профілактики захворювань і травм хребта. Її ефект досягається завдяки комплексній дії спеціальних вправ, дозованого витяжіння хребта, відновлювальної гімнастики SRgym, масажу, високотехнологічних фізіотерапевтичних процедур, кінезітерапії та інших заходів
  Розгорнути

  Соціальні програми клініки Медикасано для реабілітації військовослужбовців, ветеранів та цивільних осіб

  Клініка Медикасано дає можливість отримати кваліфіковану медичну допомогу у лікуванні і посттравматичній реабілітації безоплатно чи зі знижкою військовослужбовцям, ветеранам та цивільним особам, що отримали поранення і травми внаслідок бойових дій.

  На початок 2024 року безоплатне і пільгове лікування отримали 580 пацієнтів.

  В рамках проєкту «Сила Справжніх»  військовослужбовці ЗСУ, Сил оборони, ветерани та цивільні які отримали травми і поранення внаслідок бойових дій, можуть отримати безоплатну допомогу у відновленні після: мінно-вибухових травм, травм спини і хребта, кінцівок, політравм, при ураження хребта через тривале носіння бронежилета, у лікування незарослих переломів, при неврологічних порушеннях.

  В рамках програми «Поваги для військовослужбовців ЗСУ, Сил оборони, ветеранів та цивільних слабозахищених категорій» пацієнти можуть отримати знижки на лікування і реабілітацію:

  • знижка 20% – на лікування;
  • знижка 5% – на індивідуальні заняття за методиками Легкі Рухи, SanoSpine
  • знижка 10% – на фізіотерапевтичні процедури і маніпуляційні послуги;
  • знижка 5% – на всі види масажу;
  • знижка 5% – на товари.
  Соціальні програми клініки Медикасано для реабілітації військовослужбовців, ветеранів та цивільних осіб

  Запишіться на прийом!

   Наші лікарі

   Величко Клавдія Володимирівна
   Лікар Терапевт, Лікар Терапевт фізичної і реабілітаційної медицини Вищої категорії, Вертебролог
   Докладніше
   Шуткін Юрій Петрович
   Ортопед-травматолог
   Докладніше
   Короткова Надія Олександрівна
   Лікар судинний хірург Вищої категорії, мікрохірург, рентгенендоваскулярний хірург, Флеболог, Вертебролог
   Докладніше
   Бурдіян Анатолій Миколайович
   Лікар ортопед-травматолог, Спортивний лікар, Вертебролог
   Докладніше

   Запишіться на прийом!

    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО

    Клініка МЕДИКАСАНО пропонує інноваційні провідні методики лікування, які допомагають повернути рухливість і здоров’я суглоба, жити повним життям без болю навіть у похилому віці.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 1
    Комплексна терапія. Для кожного пацієнта розробляється індивідуальний комплексний план лікування для швидкого та всебічного одужання.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 2
    Денний стаціонар. Клініка приймає на лікування пацієнтів у будь-якому стані, навіть якщо вони ще перебувають на госпіталізації (з дозволу лікаря), або під час загострення хвороби. Людина під час перебування в клініці постійно знаходиться під наглядом кваліфікованого медичного персоналу.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 3
    Власні методики профілактики і відновлення, що довели свою клінічну ефективність в лікуванні і реабілітації: ЛегкіРухи, SanoSpine.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 4
    Медичне обладнання і тренажери останнього покоління. Дозволяють проводити діагностику і лікування максимально точно та ефективно.

    Відгуки пацієнтів про наші клініки

    Виталий Вознюк
    Вік: 29
    Доброго вам дня. Були болі в спині після довгої ходьби і вже після 10 занять відчуваю помітне полегшення. Порадили родичі, які водили доньку в цей центр, вона ходила більше на шкарпетках і після курсу лікування ця проблема пішла. Персонал ввічливий, особливо медсестра Інна, завжди уважна та якісно робить процедури. Раджу цей центр
    Додано 22 Липня 2023 12:21
    Катерина Богомолець
    Вік: 23
    Моє перебування в Клініці МЕДИКАСАНО з масажем було неймовірним досвідом. Професіоналізм їхньої команди вразив мене з першого дня. Масаж у поєднанні з їхніми власними методиками реабілітації дав вражаючий результат. Спина тепер не болить!
    Додано 6 Липня 2023 15:10
    Деркцен Михайло
    Вік: 34
    Заклинило поперек, від болю не міг ворухнутись та самостійно пересуватись, всю ніч і ранок на знеболюючих. Десь після обіду в суботу дружина зателефонувала до цієї клініки, щойно вони почули про мій стан, лікар і весь персонал зголосились подовжити робочий день і дочекатись нас. За годину ми вже були на місці, лікар одразу мене оглянула та зробила блокаду. Мені нарешті стало легше. Потім виписали направлення на МРТ та записали на безкоштовну повторну консультацію. Тепер проходжу курс лікування і реабілітації. Виявляється ця клініка приймає пацієнтів з гострим болем поза чергою, або як в моєму випадку навіть затримує персонал після завершення робочого дня. Щиро дякую лікарю Надії Коротковій та персоналу клініки.
    Додано 1 Вересня 2023 14:32
    Іваненко Степан
    Вік: 36
    Для мене Клініка МЕДИКАСАНО стала справжнім відкриттям у моєму шляху до відновлення здоров’я. Вони знають, як віднайти ключ до кожної проблеми та створити індивідуальну програму реабілітації. Їхні власні методики вражають результативністю, і завдяки їхньому професіоналізму я почуваю себе краще кожен день.
    Додано 31 Липня 2023 2:55
    Кроль І.
    Вік: 31
    Військовослужбовець, після поранення кілька місяців лікувався в Дніпрі, Одесі та Миколаєві, біль не пройшла, права рука майже не піднімалась, ще й страшні рубці. На черговому огляді лікар виписав направлення до приватної клініки. На моє здивування тут військових лікують безкоштовно, а мене ще й прийняли поза чергою, виявляється в них такий порядок для військових та пацієнтів з гострим болем. Доречі, навіть за уколи та крапельниці грошей не беруть, а ліки мені видали у шпиталі. Проходжу вже третій курс за їх проєктом Сила Справжніх – біль повністю пройшла, рубці суттєво зменшились, рука ще трохи і буде в нормі. Щиро дякую за такий проєкт власнику клініки, а персоналу за турботу і професіоналізм. Окрема подяк масажисту Олені Савченко за розробку руки – Ви найкраща!
    Додано 25 Серпня 2023 11:33
    Кусько Д
    Вік: 33
    Мені хотілося б поділитися своїми враженнями про масаж в Клініці МЕДИКАСАНО. Тут мене зустріли так, ніби я – їхній особливий гість. Я відчував, що мені надається індивідуальна увага та догляд. Масаж, поєднаний з їхніми особливими методиками, дійсно допоміг мені відчути полегшення. Ця команда знає, як зробити все так, аби пацієнт відчував себе добре. Дякую їм за професіоналізм!
    Додано 15 Серпня 2023 15:35

    Часті запитання

    Чому посттравматична реабілітація є необхідною?

    Як проводиться посттравматична реабілітація в клініці Медикасано?

    Коли варто звернутися до лікаря для посттравматичної реабілітації?