Українська
Пн-Пт 9-18 Сб 9-16 Нд - вихідний

Фізична реабілітація після операцій в Миколаєві

В деяких випадках хірургічна операція є єдиним можливим способом врятувати життя людини, але будь-яке, навіть малоінвазивне втручання вимагає реабілітації для відновлення функціональності і здоров’я людини.

Методи і тривалість реабілітації залежать від типу операції, після малоінвазивних операцій людина, дотримуючись порад лікаря і виконуючи всі завдання, відновлюється досить швидко. А реабілітація після операцій на хребті, заміні суглобів, ампутації кінцівки та відкритих операцій на внутрішніх органах триватиме значно довше.

Реабілітація після операції – це необхідна міра, адже її відсутність призводить до тривалого прийому знеболювальних препаратів, обмеженості рухів, гіпотонусу м’язів, стрімкого набору ваги та значному збільшенню тривалості періоду одужання.

Лікарський нагляд та робота з досвідченими реабілітологами клініки Медикасано допомагає повернути рухливість і функціональність організму в максимально короткі терміни. Клініка Медикасано здійснює реабілітацію після операцій та ендопротезування за власною унікальною методикою «Легкі Рухи», яка складається у тому числі з програм постопераційного і посттравматичного відновлення. Методика Легкі Рухи стабільно демонструє чудові результати і дозволяє пацієнтам якнайшвидше повернутись до повноцінного життя.

В яких випадках звертатися до лікаря

тривала іммобілізація
обмеженості рухів тіла
больовий синдром
набряк

Як підготуватись до прийому лікаря

Запишіться на консультацію одразу після направлення лікуючого хірурга або сімейного лікаря. Реабілітацію можна розпочинати навіть через добу після операції, але виключно з дозволу хірурга
Підготуйте всі медичні документи, що маєте: консультаційні висновки, результати спостережень, медичну картку, дані про тип проведеної операції, результати обстежень, лабораторного скринінгу тощо
Підготуйтесь до збору анамнезу, огляду і обстеження. Вони обов’язково проводяться для складання точного плану лікування і реабілітації, з урахуванням стану пацієнта і його індивідуальних особливостей.
Підготуйтесь до реабілітації під керівництвом досвідчених лікарів Медикасано, та результатів за якими Ви швидко повернетесь до звичного життя.

Як проходить консультація в клініці
МЕДИКАСАНО

1

Збір анамнезу

Робота з пацієнтом починається із вивчення його історії хвороби, типу і обсягу операції, її результатів, стану організму на цей момент.
2

Огляд і пальпація

Дозволяють вивчити стан шкіри, м’язів, сухожиль та інших структур. На цьому етапі також проводяться функціональні тести для визначення обсягу рухів і фізичної спроможності пацієнта.
3

Обстеження

Пацієнту призначається рентгенографія, КТ, УЗД та інші апаратні обстеження для визначення стану тканин і структур тіла.
4

Підготовка плану реабілітації.

Згідно з отриманими даними лікар терапевт ФРМ та інші фахівці складають персональний план реабілітації для пацієнта.
Запишіться на прийом!

  Особливості реабілітації після операції

  Постопераційний період може тривати від декількох днів до місяців. Його можна умовно розділити на три фази:

  1. Рання (перші 5 діб) –  відбувається активна захисна реабілітація у стаціонарі.
  2. Пізня (до 3 тижнів) – стан пацієнта і температура тіла нормалізуються, біль знижується, відновлюється робота шлунково-кишкового тракту і серцево-судинної системи, дихання тощо.
  3. Віддалена (до декількох місяців) – період одужання. Нормалізується вага, загоюються рани, формується післяопераційний рубець.

  Реабілітацію потрібно розпочинати одразу після операції. Це дозволить швидше досягти одужання. У будь-якому разі, незалежно від строків початку реабілітації, програма відновлення має бути спрямовані на:

  • відновлення роботи кровоносної системи
  • зниження больового синдрому
  • запобігання утворенню тромбів
  • усунення набряку
  • укріплення м’язів, сухожиль і зв’язок
  • відновлення правильної і повноцінної амплітуди рухів
  • прискорення загоєння ран

  Фізична активність є дуже важливою в цьому періоді, адже завдяки фізичним вправам організм швидше знаходить ресурси для відновлення. Здоровий тонус м’язів і суглобів сприяє нормалізації функціонування серцево-судинної і дихальної систем, а також травлення. Це прискорює процес загоєння ран, зменшує ризик інфекційного ураження, тромбозу та інших ускладнень, пов’язаних з тривалою знерухомленістю.

  Окремо варто зупинитись на реабілітації після операцій з ендопротезування суглоба та металосинтезу при переломах, адже такі операції передбачають вживлення в кістку штучних металевих конструкцій. Основна мета такої реабілітації – запобігти виникненню запальних процесів, вивиху ендопротеза/металоконструкції, невритам, перипротезним переломам, кістковим наростам, кульгавості, больовим синдромам та набрякам. Вартість таких операцій дуже висока, тому результат багато в чому залежить саме від якісної реабілітації під наглядом досвідчених лікарів.

  Особливості реабілітації після операції

  Діагностика

  Кожен випадок індивідуальний, тому для призначення правильної реабілітації здійснюється ретельна діагностика, яка дозволяє отримати точну інформацію щодо стану пацієнта. У клініці Медикасано перш ніж перейти до реабілітації здійснюються наступні заходи:

  Клінічний: збір анамнезу, огляд, пальпація, апаратні обстеження.
  Розгорнути

  Запишіться на прийом!

   Фізична реабілітація після операцій в клініці Медикасано

   Клініка Медикасано пропонує ефективну реабілітацію після операції за унікальною методикою «Легкі Рухи». Це методика комплексного консервативного лікування, передбачає застосування широкий спектру процедур, включаючи медикментозні, що спрямовані на досягнення стійкого лікувального і відновлювального ефекту в мінімальні строки, а також реабілітаційних вправ для найшвидшого загоєння, зрощення і відновлення функції кінцівки.

   Програма посттравматичної і післяопераційної реабілітації Легкі Рухи складається для кожного пацієнта індивідуально, але може включати:

   • постізометричну релаксацію
   • міофасціальний реліз з використанням пристрою Легкі Рухи
   • SRGym – відновлювальна та дихальна гімнастика
   • апаратна фізіотерапія
   • медикаментозна терапія
   • грязелікування
   • фізичні вправи на спеціальних тренажерах
   • відновлення ходи та контролю стану тіла за допомогою системи динамічного навантаження Eleveo
   • відновлювальну кінезітерапію на пристроях TRX, Total Spine, МТБ тощо
   • лікувальний масаж

   Післяопераційна реабілітація дозволяє позбутися фізичного і психологічного дискомфорту після проведеної операції.

   Фізична реабілітація після операцій в клініці Медикасано

   Захворювання і стани

   Хірургічна операція
   Заміни суглоба
   Ендопротезування суглоба
   Стан після металопластики і металосинтезу

   Наші лікарі

   Величко Клавдія Володимирівна
   Лікар Терапевт, Лікар Терапевт фізичної і реабілітаційної медицини Вищої категорії, Вертебролог
   Докладніше
   Шуткін Юрій Петрович
   Ортопед-травматолог
   Докладніше
   Короткова Надія Олександрівна
   Лікар судинний хірург Вищої категорії, мікрохірург, рентгенендоваскулярний хірург, Флеболог, Вертебролог
   Докладніше
   Бурдіян Анатолій Миколайович
   Лікар ортопед-травматолог, Спортивний лікар, Вертебролог
   Докладніше

   Запишіться на прийом!

    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО

    Клініка МЕДИКАСАНО має дуже високі рейтинги завдяки професійності лікарів, комплексному підходу і власним методикам, що забезпечують ефективне лікування пацієнтів навіть у дуже важкому стані.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 1
    Індивідуальна робота з кожним пацієнтом. Такий підхід дозволяє отримати швидкий і стійкий результат.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 2
    Денний стаціонар. Створені умови дозволяють розпочати реабілітацію якомога раніше та швидше відновитись після операції. Клініка приймає пацієнтів навіть під час госпіталізації (з дозволу лікаря).
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 3
    Унікальні методики реабілітації. Клініка працює за методиками, які підтвердили свою ефективність та результативність клінічно і є результатом багаторічного досвіду і спостереження провідного лікаря клініки Клавдії ВЕЛИЧКО. Ці методики не мають аналогів і дають чудові результати.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 4
    Сучасне обладнання і тренажери. Клініка має сучасне устаткування для діагностики, лікування, тренувань і проведення високотехнологічних процедур.

    Відгуки пацієнтів про наші клініки

    Виталий Вознюк
    Вік: 29
    Доброго вам дня. Були болі в спині після довгої ходьби і вже після 10 занять відчуваю помітне полегшення. Порадили родичі, які водили доньку в цей центр, вона ходила більше на шкарпетках і після курсу лікування ця проблема пішла. Персонал ввічливий, особливо медсестра Інна, завжди уважна та якісно робить процедури. Раджу цей центр
    Додано 22 Липня 2023 12:21
    Катерина Богомолець
    Вік: 23
    Моє перебування в Клініці МЕДИКАСАНО з масажем було неймовірним досвідом. Професіоналізм їхньої команди вразив мене з першого дня. Масаж у поєднанні з їхніми власними методиками реабілітації дав вражаючий результат. Спина тепер не болить!
    Додано 6 Липня 2023 15:10
    Деркцен Михайло
    Вік: 34
    Заклинило поперек, від болю не міг ворухнутись та самостійно пересуватись, всю ніч і ранок на знеболюючих. Десь після обіду в суботу дружина зателефонувала до цієї клініки, щойно вони почули про мій стан, лікар і весь персонал зголосились подовжити робочий день і дочекатись нас. За годину ми вже були на місці, лікар одразу мене оглянула та зробила блокаду. Мені нарешті стало легше. Потім виписали направлення на МРТ та записали на безкоштовну повторну консультацію. Тепер проходжу курс лікування і реабілітації. Виявляється ця клініка приймає пацієнтів з гострим болем поза чергою, або як в моєму випадку навіть затримує персонал після завершення робочого дня. Щиро дякую лікарю Надії Коротковій та персоналу клініки.
    Додано 1 Вересня 2023 14:32
    Іваненко Степан
    Вік: 36
    Для мене Клініка МЕДИКАСАНО стала справжнім відкриттям у моєму шляху до відновлення здоров’я. Вони знають, як віднайти ключ до кожної проблеми та створити індивідуальну програму реабілітації. Їхні власні методики вражають результативністю, і завдяки їхньому професіоналізму я почуваю себе краще кожен день.
    Додано 31 Липня 2023 2:55
    Кроль І.
    Вік: 31
    Військовослужбовець, після поранення кілька місяців лікувався в Дніпрі, Одесі та Миколаєві, біль не пройшла, права рука майже не піднімалась, ще й страшні рубці. На черговому огляді лікар виписав направлення до приватної клініки. На моє здивування тут військових лікують безкоштовно, а мене ще й прийняли поза чергою, виявляється в них такий порядок для військових та пацієнтів з гострим болем. Доречі, навіть за уколи та крапельниці грошей не беруть, а ліки мені видали у шпиталі. Проходжу вже третій курс за їх проєктом Сила Справжніх – біль повністю пройшла, рубці суттєво зменшились, рука ще трохи і буде в нормі. Щиро дякую за такий проєкт власнику клініки, а персоналу за турботу і професіоналізм. Окрема подяк масажисту Олені Савченко за розробку руки – Ви найкраща!
    Додано 25 Серпня 2023 11:33
    Кусько Д
    Вік: 33
    Мені хотілося б поділитися своїми враженнями про масаж в Клініці МЕДИКАСАНО. Тут мене зустріли так, ніби я – їхній особливий гість. Я відчував, що мені надається індивідуальна увага та догляд. Масаж, поєднаний з їхніми особливими методиками, дійсно допоміг мені відчути полегшення. Ця команда знає, як зробити все так, аби пацієнт відчував себе добре. Дякую їм за професіоналізм!
    Додано 15 Серпня 2023 15:35

    Питання та відповіді про реабілітацію після операції

    Коли треба розпочинати реабілітацію після операції?

    Навіщо потрібна фізична реабілітація після операції?

    Скільки триває фізична реабілітація після операції?