Українська
Пн-Пт 9-18 Сб 9-16 Нд - вихідний

Лікування уражень хребта внаслідок носіння бронежилета

Майже кожен солдат має проблеми з опорно-руховим апаратом, що спричинене тривалим носінням бронежилета і військового спорядження. Якщо професійні військовослужбовці готуються до таких навантажень, то цивільні, що були мобілізовані після початку повномасштабної війни, виявилися до таких навантажень зовсім не готовими.

Тривале носіння бронежилета спричиняє розвиток гриж, корінцевого синдрому, люмбоішіалгії, дорсалгії та інших станів, що не тільки супроводжуються сильним больовим синдромом, а й загрожують призвести до розвитку інших захворювань та інвалідизації.

Ефективне лікування уражень хребта внаслідок носіння бронежилета в Миколаєві пропонує клініка Медикасано. Ефективне лікування і реабілітація відбувається за унікальними авторськими методиками клініки, які дозволяють швидко досягти стабільних результатів, значного покращення стану пацієнта і його повернення до повноцінного життя та виконання бойових завдань без болю.

Лікування уражень хребта внаслідок носіння бронежилета в клініці Медикасано військовослужбовці і ветерани можуть отримати безоплатно чи на пільговій основі в рамках соціального проєкту «Сила Справжніх» та програми «Поваги для військовослужбовців ЗСУ, Сил оборони, ветеранів та цивільних слабозахищених категорій».

На 1 січня 2024 року безоплатне та пільгове лікування в клініці Медикасано отримали 580 пацієнтів.

В яких випадках звертатися до лікаря

біль у попереку (в тому числі з іррадіацією в ногу)
біль у грудному відділі (у тому числі з онімінням верхніх кінцівок)
обмеження рухів у попереку
обмеження рухливості ноги та або руки
посилення болю при зміні положення тіла
фіксація спини у злегка зігнутому положенні вперед
порушення чутливості у ногах чи руках
міжреберна невралгія
запаморочення
головний біль
шум у вухах, періодичне падіння зору
тимчасовий ефект позбавлення болю після паравертебральної блокади

Як підготуватись до прийому лікаря

Записатися на прийом у клініку. Якщо у вас є направлення від лікаря, військового лікаря, медичної частини або командира, візьміть його з собою.
Підготуйте історію хвороби, результати попередніх обстежень, клінічних аналізів та інших документів щодо стану Вашого здоров’я.
Підготуйтесь до огляду та опитування. Лікар буде детально з’ясовувати причини погіршення стану, ваші симптоми, проведе огляд, пальпацію, функціональні тести, апаратне обстеження.
Вдягніться зручно, щоб під час обстеження вам було комфортно роздягатися і одягатися.

Як проходить консультація в клініці
МЕДИКАСАНО

1

Збір анамнезу.

Лікування завжди починається зі збору інформації щодо стану здоров’я, вивчення історії хвороби, наявності хронічних патологій, обставин травмування тощо.
2

Огляд і пальпація

Фахівець вивчає стан хребта і навколишніх тканин, оцінює обсяг рухів, рівень фізичної спроможності.
3

Апаратне обстеження.

Такі методи, як КТ, МРТ, рентгенографія, УЗД та інші дозволяють отримати чітку картину патологічного процесу.
4

Складається план лікування.

У клініці практикується індивідуальний підхід до роботи з кожним пацієнтом, тож лікар розробляє план лікування і відновлення з урахуванням особливостей і стану людини.
Запишіться на прийом!

  Які ураження хребта виникають внаслідок носіння бронежилета

  Солдати, особливо на передовій, змушені носити важкі бронежилети та бойове спорядження багато годин щодня, часто цілодобово або багато діб поспіль, перебуваючи у незручному положенні. Це додаткове навантаження у 28 – 60 кілограмів, до якого більшість військовослужбовців не готова. Тому майже кожен військовослужбовець (особливо старший за 40 років) страждає від болю внаслідок захворювань хребта.

  Найбільш загрозливе захворювання яке виникає внаслідок тривалого надмірного навантаження на хребетний стовп та нерівномірного розподілення навантаження через різку зміну положення тіла під час виконання бойових задач – міжхребцева грижа.

  Захворювання викликає сильний і довготривалий біль, часткове або повне оніміння кінцівок з втратою рухливості. Без своєчасної діагностики та лікування є ризик інвалідізації, або розвитку захворювання до ступеню коли можливе лише операційне лікування з тривалим періодом реабілітації та втратою працездатності на строк більше 6 місяців.

  Одним з найбільш поширених захворювань, що виникають у військовослужбовців є люмбоішіалгія – ураження хребта через тривале носіння бронежилета та бойових комплектів. Його провокує значна вага спорядження, а також її неправильне розподілення.

  Захворювання викликає сильний біль у попереку що може розповсюджуватись сідницю, стегно або на всю нижню кінцівку.

  Ще одна розповсюджена патологія – так звана «Солдатська дорсалгія», що викликає болі в різних ділянках спини, шиї, попереку. Вона виникає через те, що м’язи і зв’язки постійно перебувають у напруженні, через що подразнюються нервові закінчення.

  Ці патології супроводжуються значним больовим синдромом, обмеженістю рухливості, онімінням кінцівок та іншими симптомами, що значно погіршують якість життя і працездатність людини.

  Які ураження хребта виникають внаслідок носіння бронежилета

  Діагностика

  Кожне лікування розпочинається із діагностики. Без точних даних про стан організму неможливо призначити ефективне і безпечне лікування, тому в клініці Медикасано цьому етапу приділяють багато уваги.

  Діагностика проводиться ретельно за наступними напрямками:

  Клінічний: огляд, пальпація, збір анамнезу, клінічні аналізи, апаратна діагностика.
  Розгорнути

  Ефективне лікування уражень хребта внаслідок носіння бронежилета у клініці Медикасано
  МедикаСано

  SanoSpine

  SanoSpine – комплексна методика, що спрямована на лікування і профілактику патологій хребта. Вона заснована на багатофакторному впливі природного дозованого витяжіння хребта з вертебро-суглобовою гімнастикою, вправ ЛФК відновлювальної та дихальної гімнастики SRgym, міофасціального релізу, лікувального масажу, фізіотерапевтичних процедур, кінезітерапії та медикаментозного лікування
  Розгорнути

  Соціальні програми клініки Медикасано для лікування і реабілітації військовослужбовців, ветеранів і цивільних

  Клініка Медикасано активно бере участь у підтримці боєздатності ЗСУ за для Перемоги, здійснюючи свій внесок з перших днів війни. Для військовослужбовців, ветеранів та цивільних осіб, що постраждали через бойові дій, було створено програми та проєкти, за якими пацієнти з вищезазначених категорій можуть отримати лікування чи пройти реабілітацію безоплатно або на пільгових умовах:

  1. «Сила Справжніх» – проєкт безоплатної допомоги у лікуванні та відновленні після мінно-вибухових травм, травм спини і хребта, травм хребта через носіння бронежилета, політравм та інших патологій, що виникли внаслідок бойових дій.
  2. «Поваги для військовослужбовців ЗСУ, Сил оборони, ветеранів та цивільних слабозахищених категорій» – проєкт для підтримки військовослужбовців, ветеранів і цивільних осіб, в рамках якого вони можуть отримати знижки на різні послуги клініки від 5 до 20%.

  На 1 січня 2024 року лікування і реабілітацію безоплатно або на пільгових умовах в клініці Медикасано отримали майже 580 пацієнтів.  

  Соціальні програми клініки Медикасано для лікування і реабілітації військовослужбовців, ветеранів і цивільних

  Запишіться на прийом!

   Наші лікарі

   Величко Клавдія Володимирівна
   Лікар Терапевт, Лікар Терапевт фізичної і реабілітаційної медицини Вищої категорії, Вертебролог
   Докладніше
   Шуткін Юрій Петрович
   Ортопед-травматолог
   Докладніше
   Короткова Надія Олександрівна
   Лікар судинний хірург Вищої категорії, мікрохірург, рентгенендоваскулярний хірург, Флеболог, Вертебролог
   Докладніше
   Бурдіян Анатолій Миколайович
   Лікар ортопед-травматолог, Спортивний лікар, Вертебролог
   Докладніше

   Запишіться на прийом!

    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО

    Клініка МЕДИКАСАНО пропонує інноваційні провідні методики лікування, які допомагають повернути рухливість і здоров’я суглоба, жити повним життям без болю навіть у похилому віці.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 1
    Комплексна терапія. Для кожного пацієнта розробляється індивідуальний комплексний план лікування для швидкого та всебічного одужання.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 2
    Денний стаціонар. Клініка приймає на лікування пацієнтів у будь-якому стані, навіть якщо вони ще перебувають на госпіталізації (з дозволу лікаря), або під час загострення хвороби. Людина під час перебування в клініці постійно знаходиться під наглядом кваліфікованого медичного персоналу.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 3
    Власні методики профілактики і відновлення, що довели свою клінічну ефективність в лікуванні і реабілітації: ЛегкіРухи, SanoSpine.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 4
    Медичне обладнання і тренажери останнього покоління. Дозволяють проводити діагностику і лікування максимально точно та ефективно.

    Відгуки пацієнтів про наші клініки

    Виталий Вознюк
    Вік: 29
    Доброго вам дня. Були болі в спині після довгої ходьби і вже після 10 занять відчуваю помітне полегшення. Порадили родичі, які водили доньку в цей центр, вона ходила більше на шкарпетках і після курсу лікування ця проблема пішла. Персонал ввічливий, особливо медсестра Інна, завжди уважна та якісно робить процедури. Раджу цей центр
    Додано 22 Липня 2023 12:21
    Катерина Богомолець
    Вік: 23
    Моє перебування в Клініці МЕДИКАСАНО з масажем було неймовірним досвідом. Професіоналізм їхньої команди вразив мене з першого дня. Масаж у поєднанні з їхніми власними методиками реабілітації дав вражаючий результат. Спина тепер не болить!
    Додано 6 Липня 2023 15:10
    Деркцен Михайло
    Вік: 34
    Заклинило поперек, від болю не міг ворухнутись та самостійно пересуватись, всю ніч і ранок на знеболюючих. Десь після обіду в суботу дружина зателефонувала до цієї клініки, щойно вони почули про мій стан, лікар і весь персонал зголосились подовжити робочий день і дочекатись нас. За годину ми вже були на місці, лікар одразу мене оглянула та зробила блокаду. Мені нарешті стало легше. Потім виписали направлення на МРТ та записали на безкоштовну повторну консультацію. Тепер проходжу курс лікування і реабілітації. Виявляється ця клініка приймає пацієнтів з гострим болем поза чергою, або як в моєму випадку навіть затримує персонал після завершення робочого дня. Щиро дякую лікарю Надії Коротковій та персоналу клініки.
    Додано 1 Вересня 2023 14:32
    Іваненко Степан
    Вік: 36
    Для мене Клініка МЕДИКАСАНО стала справжнім відкриттям у моєму шляху до відновлення здоров’я. Вони знають, як віднайти ключ до кожної проблеми та створити індивідуальну програму реабілітації. Їхні власні методики вражають результативністю, і завдяки їхньому професіоналізму я почуваю себе краще кожен день.
    Додано 31 Липня 2023 2:55
    Кроль І.
    Вік: 31
    Військовослужбовець, після поранення кілька місяців лікувався в Дніпрі, Одесі та Миколаєві, біль не пройшла, права рука майже не піднімалась, ще й страшні рубці. На черговому огляді лікар виписав направлення до приватної клініки. На моє здивування тут військових лікують безкоштовно, а мене ще й прийняли поза чергою, виявляється в них такий порядок для військових та пацієнтів з гострим болем. Доречі, навіть за уколи та крапельниці грошей не беруть, а ліки мені видали у шпиталі. Проходжу вже третій курс за їх проєктом Сила Справжніх – біль повністю пройшла, рубці суттєво зменшились, рука ще трохи і буде в нормі. Щиро дякую за такий проєкт власнику клініки, а персоналу за турботу і професіоналізм. Окрема подяк масажисту Олені Савченко за розробку руки – Ви найкраща!
    Додано 25 Серпня 2023 11:33
    Кусько Д
    Вік: 33
    Мені хотілося б поділитися своїми враженнями про масаж в Клініці МЕДИКАСАНО. Тут мене зустріли так, ніби я – їхній особливий гість. Я відчував, що мені надається індивідуальна увага та догляд. Масаж, поєднаний з їхніми особливими методиками, дійсно допоміг мені відчути полегшення. Ця команда знає, як зробити все так, аби пацієнт відчував себе добре. Дякую їм за професіоналізм!
    Додано 15 Серпня 2023 15:35

    Часті запитання

    Які травми хребта виникають через носіння бронежилета?

    Як проводиться лікування патологій хребта, що виникають через носіння бронежилета?

    Коли треба звернутися до лікаря після носіння бронежилета?