Українська
Пн-Пт 9-18 Сб 9-16 Нд - вихідний

Лікування незрощення переломів

Незрощені переломи – це складна і дуже розповсюджена патологія. Від 3% до 27% переломів супроводжуються сповільненою консолідацією кісток та утворенням псевдоартрозу. Уповільнена консолідація виникає насамперед при переломах великогомілкової кістки – 69%, стегнової кістки – 16%, плечової кістки – 11% та особливо при переломах внаслідок уламкових і кульових поранень. Головною проблемою при незрощенні кісток є псевдоартроз – утворення хибного суглоба на місці перелому. Між фрагментами кістки утворюється фіброзна чи хрящова тканини через що перелом вже ніколи не консолідується без хірургічного втручання, яке іноді є небажаним, а іноді й неможливим. Своєчасне застосування екстракорпоральних методів фізичного впливу, медикаментозного лікування масажу та реабілітаційних вправ дозволяє досягти активізації зрощення кісток у більшості випадків..

Неправильне зрощення перелому має наступні наслідки:

 • біль у місці перелому, що посилюється при навантаженні
 • зменшення м’язової сили
 • обмеження обсягу рухів
 • обмеження функціональної спроможності
 • інвалідність

Клініка Медикасано надає ефективну допомогу у лікуванні незрощених переломів та має значний успішний досвід в цьому напрямку. В розпорядженні досвідчених лікарів Медикасано найбільший арсенал методів фізіотерапевтичного впливу серед медичних клінік Миколаївщини, власні унікальні методики реабілітації та масажу, що у поєднанні з медикаментозним лікуванням дозволяє досягати стабільно успішних результатів. Окремо варто виділити застосування ударно-хвильової терапії та магнітоіндукційної терапії, які завдяки потужному ефекту ангіогенезу є основним драйвером активізації ростових процесів у кістковій тканині та, відповідно, зрощення переломів. Унікальна запатентована методика комплексного консервативного лікування та реабілітації Легкі Рухи дозволяє значно прискорити досягти позитивного результату навіть у складних випадках, а також максимально повернути функціональність кінцівки.

Військовослужбовці, ветерани та цивільні особи, що постраждали внаслідок бойових дій, можуть пройти лікування та реабілітацію у клініці безоплатно в рамках соціального проєкту «Сила Справжніх».

В яких випадках звертатися до лікаря

перелом не зростається у визначений лікарем строк
діагностовано незрощення перелому
помітна м’язова слабкість кінцівки
біль у місці перелому, що посилюється при навантаженні
зміна кольору і набряк шкіри у місці перелому
обмеженість функціональних можливостей кінцівки після перелом

Як підготуватись до прийому лікаря

Записатись на прийом до клініки за направленням лікаря чи власним бажанням
Підготувати результати рентгенографії, МРТ, КТ, УЗД та інші результати обстежень, що у вас є, медичну картку та консультаційні висновки інших лікарів для збору анамнезу
Підготуватись до прийому у лікаря. Лікар проводить детальне опитування, щодо обставин перелому, стану здоров’я, симптомів, що турбують пацієнта, проводить огляд, пальпацію, призначає рентгенографію та інші обстеження для встановлення діагнозу
Обрати комфортний одяг, щоб вам було зручно під час огляду

Як проходить консультація в клініці
МЕДИКАСАНО

1

Збирається анамнез.

Лікар вивчає історію хвороби, наявність хронічних захворювань, остеопорозу, обставини та причини травми, яке лікування було призначено раніше і т.ін.
2

Огляд, пальпація, функціональні тести

Лікар проводить оцінку стану м’яких тканин, пальпацію, просить зробити певні вправи та рухи для визначення функціональної спроможності та рухових можливостей.
3

Апаратне обстеження.

Для діагностики і лікування незарослого перелому ключовими є дані рентгенографії та денситометрії. За необхідності призначається МРТ, КТ, лабораторний скринінг та інші обстеження з використанням сучасного медичного обладнання.
4

Складається план лікування.

Лікар складає план комплексної терапії індивідуально для кожного пацієнта. Він може залучати до процесу інших вузькопрофільних спеціалістів.
Запишіться на прийом!

  Стадії і причини виникнення незрощення переломів

  За умови правильного лікування переломів кісток утворюється кістковий мозоль, завдяки чому уламки кістки зрощуються. Цей процес носить назву «консолідація перелому». Строки залежать від місця перелому, його типу, ступеню пошкодження навколишніх м’яких тканин, а також стабільності фіксації. Повне зрощення має бути підтверджено рентгенографією і клінічним обстеженням.

  Однак, у деяких випадках цей процес порушується і відбувається уповільнене зрощення, що за відсутності своєчасного лікування призводить до незрощення кістки.

  Причинами незрощення кістки можуть бути:

  • надмірна рухливість внаслідок неправильної іммобілізації
  • наявність щілини між частинами кістки
  • порушення кровопостачання
  • інфекційне ураження
  • остеопороз
  • відкриті складні переломи
  • значне пошкодження м’яких тканин в області перелому
  • а також інші чинники: вік, опромінення, неправильне харчування, прийом деяких медикаментів тощо

  Розрізняють три стадії в процесі незрощення переломів:

  1. Уповільнене зрощення – клінічна ситуація, у якій консолідація кістки не відбулася за середньостатистичний період. Наприклад, перелом мав зростися за 2 місяці, але повне зрощення не відбулося через 4 і більше місяців. У багатьох випадках така ситуація призводить до незрощення перелому і утворення псевдоартрозу.
  2. Незрощення – це клінічна ситуація, у якій кістка не зрослась за термін, що перевищує середньостатистичний у 2 – 3 рази.  При цьому на рентген-знімку немає ознак повного зрощення, відбувається рухливість фрагментів і біль при навантаженні.
  3. Псевдоартроз – це патологічний процес, що завершує незрощення кістки. В цьому разі на місці перелому утворюється хибний суглоб. Між уламками кістки є щілина, кістковомозкові канали закриті, а також може сформуватися синоподібна капсула. Самостійно такий перелом вже не зростається ніколи.
  Стадії і причини виникнення незрощення переломів

  Діагностика

  Діагностика – це один з головних етапів лікування, адже кожна ситуація і кожен пацієнт є унікальними. Тому у клініці Медикасано діагностику проводять дуже ретельно за всіма ключовими напрямками:

  Клінічний. Включає збір анамнезу, здачу аналізів, апаратне обстеження.
  Розгорнути

  Ефективне лікування незрощених переломів в клініці Медикасано

  Клініка Медикасано проводить ефективне консервативне лікування незрощених переломів, що допомагає усунути симптоми та супутні патології, домогтися зарощення кістки і відновлення функціональності кінцівки.

  Для пацієнта складається індивідуальний план лікування. Медикасано проводить терапію і реабілітацію за унікальною методикою, яка демонструє чудові клінічні результати навіть у дуже складних випадках – Легкі Рухи. Авторська методика Легкі Рухи є результатом більш як 40 річного досвіду в консервативному лікуванні травм і посттравматичних станів провідного лікаря клініки, лікаря Вищої категорії, досвідченого терапевта, фізіотерапевта, вертебролога, терапевта фізичної і реабілітаційної медицини Клавдії ВЕЛИЧКО. Потужний лікувальний і відновний ефект методики досягається завдяки вмілому застосуванню комплексної дії різних вправ і процедур:

  • медикаментозне лікування
  • ударно-хвильова терапія
  • магнітоіндукційна терапія
  • багатохвильова лазерна терапія
  • інші високотехнологічні фізіотерапевтичні процедури
  • міофасціальний реліз
  • постізометрична релаксація
  • відновлювальна та дихальна гімнастика SRgym
  • вправ на спеціальних тренажерах
  • різні методи лікувального масажу
  • кінезітерапія
  Ефективне лікування незрощених переломів в клініці Медикасано

  Соціальні програми клініки Медикасано для реабілітації військовослужбовців, ветеранів та цивільних осіб

  Медикасано робить свій внесок у підтримку військовослужбовців, ветеранів та цивільних осіб, що постраждали від бойових дій, започаткувавши соціальний проєкт за яким є можливість отримати медичну допомогу безоплатно або зі знижкою.

  Соціальний проєкт «Сила Справжніх» дозволяє пройти лікування і реабілітацію безоплатно пацієнтам із вищезазначених категорій після:

  • мінно-вибухових травм
  • травм спини і хребта
  • поранень і травм кінцівок
  • політравм
  • уражень хребта через використання бронежилета
  • незрощених переломів

  Програма «Поваги для військовослужбовців ЗСУ, Сил оборони, ветеранів та цивільних слабозахищених категорій» дозволяє отримати знижку на послуги клініки від 5 до 20%.

  Клініка Медикасано працює із пораненими з перших місяців війни. Станом на 1 січня 2024 року безоплатну чи пільгову медичну допомогу отримали 580 пацієнтів.

   

  Соціальні програми клініки Медикасано для реабілітації військовослужбовців, ветеранів та цивільних осіб

  Запишіться на прийом!

   Наші лікарі

   Величко Клавдія Володимирівна
   Лікар Терапевт, Лікар Терапевт фізичної і реабілітаційної медицини Вищої категорії, Вертебролог
   Докладніше
   Шуткін Юрій Петрович
   Ортопед-травматолог
   Докладніше
   Короткова Надія Олександрівна
   Лікар судинний хірург Вищої категорії, мікрохірург, рентгенендоваскулярний хірург, Флеболог, Вертебролог
   Докладніше
   Бурдіян Анатолій Миколайович
   Лікар ортопед-травматолог, Спортивний лікар, Вертебролог
   Докладніше

   Запишіться на прийом!

    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО

    Клініка МЕДИКАСАНО пропонує інноваційні провідні методики лікування, які допомагають повернути рухливість і здоров’я суглоба, жити повним життям без болю навіть у похилому віці.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 1
    Комплексна терапія. Для кожного пацієнта розробляється індивідуальний комплексний план лікування для швидкого та всебічного одужання.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 2
    Денний стаціонар. Клініка приймає на лікування пацієнтів у будь-якому стані, навіть якщо вони ще перебувають на госпіталізації (з дозволу лікаря), або під час загострення хвороби. Людина під час перебування в клініці постійно знаходиться під наглядом кваліфікованого медичного персоналу.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 3
    Власні методики профілактики і відновлення, що довели свою клінічну ефективність в лікуванні і реабілітації: ЛегкіРухи, SanoSpine.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 4
    Медичне обладнання і тренажери останнього покоління. Дозволяють проводити діагностику і лікування максимально точно та ефективно.

    Відгуки пацієнтів про наші клініки

    Виталий Вознюк
    Вік: 29
    Доброго вам дня. Були болі в спині після довгої ходьби і вже після 10 занять відчуваю помітне полегшення. Порадили родичі, які водили доньку в цей центр, вона ходила більше на шкарпетках і після курсу лікування ця проблема пішла. Персонал ввічливий, особливо медсестра Інна, завжди уважна та якісно робить процедури. Раджу цей центр
    Додано 22 Липня 2023 12:21
    Катерина Богомолець
    Вік: 23
    Моє перебування в Клініці МЕДИКАСАНО з масажем було неймовірним досвідом. Професіоналізм їхньої команди вразив мене з першого дня. Масаж у поєднанні з їхніми власними методиками реабілітації дав вражаючий результат. Спина тепер не болить!
    Додано 6 Липня 2023 15:10
    Деркцен Михайло
    Вік: 34
    Заклинило поперек, від болю не міг ворухнутись та самостійно пересуватись, всю ніч і ранок на знеболюючих. Десь після обіду в суботу дружина зателефонувала до цієї клініки, щойно вони почули про мій стан, лікар і весь персонал зголосились подовжити робочий день і дочекатись нас. За годину ми вже були на місці, лікар одразу мене оглянула та зробила блокаду. Мені нарешті стало легше. Потім виписали направлення на МРТ та записали на безкоштовну повторну консультацію. Тепер проходжу курс лікування і реабілітації. Виявляється ця клініка приймає пацієнтів з гострим болем поза чергою, або як в моєму випадку навіть затримує персонал після завершення робочого дня. Щиро дякую лікарю Надії Коротковій та персоналу клініки.
    Додано 1 Вересня 2023 14:32
    Іваненко Степан
    Вік: 36
    Для мене Клініка МЕДИКАСАНО стала справжнім відкриттям у моєму шляху до відновлення здоров’я. Вони знають, як віднайти ключ до кожної проблеми та створити індивідуальну програму реабілітації. Їхні власні методики вражають результативністю, і завдяки їхньому професіоналізму я почуваю себе краще кожен день.
    Додано 31 Липня 2023 2:55
    Кроль І.
    Вік: 31
    Військовослужбовець, після поранення кілька місяців лікувався в Дніпрі, Одесі та Миколаєві, біль не пройшла, права рука майже не піднімалась, ще й страшні рубці. На черговому огляді лікар виписав направлення до приватної клініки. На моє здивування тут військових лікують безкоштовно, а мене ще й прийняли поза чергою, виявляється в них такий порядок для військових та пацієнтів з гострим болем. Доречі, навіть за уколи та крапельниці грошей не беруть, а ліки мені видали у шпиталі. Проходжу вже третій курс за їх проєктом Сила Справжніх – біль повністю пройшла, рубці суттєво зменшились, рука ще трохи і буде в нормі. Щиро дякую за такий проєкт власнику клініки, а персоналу за турботу і професіоналізм. Окрема подяк масажисту Олені Савченко за розробку руки – Ви найкраща!
    Додано 25 Серпня 2023 11:33
    Кусько Д
    Вік: 33
    Мені хотілося б поділитися своїми враженнями про масаж в Клініці МЕДИКАСАНО. Тут мене зустріли так, ніби я – їхній особливий гість. Я відчував, що мені надається індивідуальна увага та догляд. Масаж, поєднаний з їхніми особливими методиками, дійсно допоміг мені відчути полегшення. Ця команда знає, як зробити все так, аби пацієнт відчував себе добре. Дякую їм за професіоналізм!
    Додано 15 Серпня 2023 15:35

    Часті запитання

    Що таке незрощені переломи?

    Чи можна вилікувати незрощений перелом?

    Коли треба звернутися до лікаря із незарослим переломом?