Українська
Пн-Пт 9-18 Сб 9-16 Нд - вихідний

Масаж лікувальний

Лікувальний масаж успішно застосовується в лікуванні та реабілітації захворювань опорно-рухового апарату, неврологічних патологій, після оперативного втручання та медикаментозного лікування, у тому числі захворювань внутрішніх органів. це один із методів комплексного консервативного лікування, при якому подразливий та розслабляючий вплив на тіло має лікувальний ефект.

Лікувальний масаж впливає на процеси регулювання вегетативних функцій організму: дихання, травлення, кровообігу і кровотворної функції. Під дією прийомів лікувального масажу стимулюються окислювальні і теплорегулюючі процеси, покращується тканинний обмін речовин, на початку процедури відбувається збудження периферичної нервової системи, а наприкінці сеансу її релаксація та заспокоєння. 

В основі дії методу Лікувального масажу на організм людини лежить складний процес, зумовлений нервово-рефлекторним, гуморальним та механічним впливом. Прийоми лікувального масажу викликають збудження механорецепторів, які призначені для перетворення енергії механічного подразнення на специфічну активність нервової системи – сигнали які несуть інформацію до нервових центрів.

Ця процедура здійснюється вручну та за допомогою інструментальних пристроїв або за допомогою спеціальних апаратних пристроїв. Розрізняють декілька основних видів лікувального масажу: класичний, міофасціальний, точковий, лімфодренажний, інструментальний, ТЕКАР та вакуумний.

Лікувальний масаж виконується з використанням чотирьох базових технік:

 • погладжування
 • розтирання;
 • розминання;
 • вібрація.

Масаж є найпопулярнішою процедурою серед усіх відомих факторів фізичного впливу, але клінічно доведено що найкращий терапевтичний ефект від застосування масажу відбувається лише у складі комплексного консервативного лікування. Тому в клінічній медицині зберігається тенденція збільшення обсягів різних видів фізіологічного впливу у складі комплексного лікування хворих і різноманітною патологією. 

Переваги методу лікувального масажу:

 • неінвазивність;
 • відсутність алергічних реакцій та інших побічних ефектів;
 • здійснює загально зміцнювальний місцевий вплив;
 • застосовується з лікувальною метою для повернення фізичної активності, як профілактичний засіб для пацієнтів які мають хронічні захворювання опорно-рухового апарату та м’язово-зв’язкової системи;
 • покращує реактивність організму, потенціює дію медикаментозних препаратів та знижує вірогідність алергічних реакцій внаслідок їх застосування;
 • за потреби може призначатись на весь курс лікування;
 • як метод консервативної терапії застосовується окремо або у поєднанні з апаратною фізіотерапією, лікувальною фізкультурою та медикаментозною терапією.

Клініка МЕДИКАСАНО активно застосовує лікувальний масаж у складі комплексних програм консервативного лікування, терапії і реабілітації, у тому числі в авторських методиках лікування і реабілітації SanoSpine, Легкі Рухи та ScolioComplex.

В яких випадках звертатися до лікаря

остеохондроз, міжхребцеві грижі;
травми;
невралія, радикуліт;
міозит, міалгія;
сколіоз

Як підготуватись до прийому лікаря

не їсти щонайменше за 1 годину до процедури;
прийняти душ – шкіра повинна бути чистою;
зняти з шиї та рук прикраси, які можуть заважати проведенню процедури;
не робити епіляцію, не голити кінцівки до процедури;
максимально розслабитись, щоб лікар не зустрів м’язового опору.

Як проходить консультація в клініці
МЕДИКАСАНО

1

Збір анамнезу (історії хвороби)

Лікар детально дізнається про історію хвороби, передивляється медичну картку, проводить опитування щодо симптомів, їх локалізації та інтенсивності.
2

Огляд

Лікар проводить оцінку стану м’язової і кісткової структур, може попросити виконати прості рухи. Також він може провести пальпацію ураженої зони.
3

Обстеження

Для точного встановлення діагнозу застосовується сучасне медичне обладнання: денситометрія, рентген, УЗД, КТ чи МРТ та ін.
4

Складається план лікування

У більшість методик лікування і реабілітації входить лікувальний масаж.
Запишіться на прийом!

  Як працює лікувальний масаж

  Механічне подразнення в ході лікувального масажу має наступний вплив:

  Мета методу полягає у підготовці зв’язково-м’язового апарату пацієнта до лікувальних та реабілітаційно-відновлювальних занять, шляхом здійснення механічного впливу на поверхневі і частково глибокі м’язи для поверненні рухливості, усунення функціональних блоків, відновлення та покращення живлення тканин, розслаблення спазмованих м’язів. 

   

  Основними завданнями лікувального масажу є:

  • прискорення циркуляції крові, покращення живлення тканин і активізація обміну речовин;
  • розширення лімфатичних судин з активним виведенням із організму зайвої рідини і токсичних продуктів обміну речовин;
  • активізація нейро-гуморальної системи організму, стимуляція секреції гормонів та інших біологічно активних речовин, що є життєво необхідними організму для функціонування;
  • подразнення зон і точок в області спини, що рефлекторно пов’язані з іншими частинами тіла, призводить до покращення їх функціонального стану;
  • усунення больового синдрому;
  • м’язова та нервова релаксація;
  • відновлення рухливості.

  Все це дає комплексний терапевтичний вплив:

  • запускається процес відновлення хрящових тканин, вони стають більш пружними, відновлюються амортизаційні здібності, що збільшує рухливість хребта та кінцівок, прибирається защемлення нервових корінців;
  • відновлюється сила та пружність м’язового корсета, знімається спазм з м’язів;
  • покращується стан внутрішніх органів;
  • активізуються захисні сили організму – імунітет, адаптаційні функції;
  • уповільнюється процесс старіння;
  • нормалізуються ритми сну та неспання;
  • підвищується фізична та розумова працездатність.

   

  Як працює лікувальний масаж

  Діагностика

  У клініці МЕДИКАСАНО особливу увагу приділяють діагностиці, адже від точності діагнозу залежить ефективність і швидкість лікування. Для діагностики використовується сучасне медичне обладнання, що дає вичерпну інформацію про стан всіх тканин і структур.

  • Рентгенографія. Призначається для визначення стану кісток та суглобів.
  • Ультразвукове дослідження. Застосовується для діагностики суглобів і м’яких тканин, а також внутрішніх органів.
  • МРТ дає максимально чітке пошарове зображення стану всіх тканин і структур. КТ зазвичай її проводять у складних випадках або для підтвердження діагнозу.
  • Денситометрія дозволяє визначити стан кісткової тканини та прогресування змін для складання точного індивідуального плану лікування. Перед ендопротезуванням, денситометрія щільності кісткової тканини дозволяє визначити можливість такої операції та призначити своєчасне лікування і реабілітації у передопераційний та післяопераційний період. У післяопераційний період денситометрія дозволяє уникнути ускладнень, своєчасно скорегувати план реабілітації. Оцінка ризику переломів дуже важлива на всіх етапах лікування і реабілітації.
  • Лабораторний скринінг надає лікарю інформацію щодо системних змін на макрорівні та мікрорівні для диференціації хвороб та станів.
  • Артроскопія призначається для діагностики і лікування патологій суглобів.
  • Пункція суглобів призначається для з’ясування складу синовіальної рідини.

  Консервативне лікування опорно-рухового апарату в клініці МЕДИКАСАНО
  МедикаСано

  Медикаментозна терапія

  Препарати використовуються для зняття больового синдрому, набряку, запалення, а також лікування супутніх захворювань.
  Розгорнути

  Запишіться на прийом!

   Захворювання

   Сколіоз
   Остеохондроз
   Радикуліт
   Протрузія
   Міжхребцева грижа
   Розгорнути

   Ціни

   Лікувальний масаж (до 30 хвилин)
   500 грн
   Курс масаж “Лікувальний” 20 масажів
   7500 грн

   Наші лікарі

   Величко Клавдія Володимирівна
   Лікар Терапевт, Лікар Терапевт фізичної і реабілітаційної медицини Вищої категорії, Вертебролог
   Докладніше
   Шуткін Юрій Петрович
   Ортопед-травматолог
   Докладніше
   Короткова Надія Олександрівна
   Лікар судинний хірург Вищої категорії, мікрохірург, рентгенендоваскулярний хірург, Флеболог, Вертебролог
   Докладніше
   Бурдіян Анатолій Миколайович
   Лікар ортопед-травматолог, Спортивний лікар, Вертебролог
   Докладніше

   Запишіться на прийом!

    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО

    Клініка МЕДИКАСАНО користується чудовою репутацією в Миколаєві та інших містах України завдяки відповідальному і уважному ставленню до кожного пацієнта, а також унікальним провідним методикам лікування.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 1
    Комплексний підхід до лікування. Для кожного пацієнта складається унікальний лікувальний план із різними методиками та заходами, що в комплексі забезпечують швидке і ефективне лікування.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 2
    Денний стаціонар. Пацієнт може розпочати лікування одразу після госпіталізації. Лікування в умовах денного стаціонару під наглядом лікарів клініки дає можливість швидко реагувати на зміни стану та коригувати план лікування для досягнення позитивної динаміки.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 3
    Сучасне медичне обладнання та тренажери дозволяють проводити діагностику і процедури точно та ефективно.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 4
    Власні методики лікування і реабілітації SanoSpine, Легкі Рухи та ScolioComplex демонструють чудові результати на практиці.

    Відгуки пацієнтів про наші клініки

    Виталий Вознюк
    Вік: 29
    Доброго вам дня. Були болі в спині після довгої ходьби і вже після 10 занять відчуваю помітне полегшення. Порадили родичі, які водили доньку в цей центр, вона ходила більше на шкарпетках і після курсу лікування ця проблема пішла. Персонал ввічливий, особливо медсестра Інна, завжди уважна та якісно робить процедури. Раджу цей центр
    Додано 22 Липня 2023 12:21
    Катерина Богомолець
    Вік: 23
    Моє перебування в Клініці МЕДИКАСАНО з масажем було неймовірним досвідом. Професіоналізм їхньої команди вразив мене з першого дня. Масаж у поєднанні з їхніми власними методиками реабілітації дав вражаючий результат. Спина тепер не болить!
    Додано 6 Липня 2023 15:10
    Деркцен Михайло
    Вік: 34
    Заклинило поперек, від болю не міг ворухнутись та самостійно пересуватись, всю ніч і ранок на знеболюючих. Десь після обіду в суботу дружина зателефонувала до цієї клініки, щойно вони почули про мій стан, лікар і весь персонал зголосились подовжити робочий день і дочекатись нас. За годину ми вже були на місці, лікар одразу мене оглянула та зробила блокаду. Мені нарешті стало легше. Потім виписали направлення на МРТ та записали на безкоштовну повторну консультацію. Тепер проходжу курс лікування і реабілітації. Виявляється ця клініка приймає пацієнтів з гострим болем поза чергою, або як в моєму випадку навіть затримує персонал після завершення робочого дня. Щиро дякую лікарю Надії Коротковій та персоналу клініки.
    Додано 1 Вересня 2023 14:32
    Іваненко Степан
    Вік: 36
    Для мене Клініка МЕДИКАСАНО стала справжнім відкриттям у моєму шляху до відновлення здоров’я. Вони знають, як віднайти ключ до кожної проблеми та створити індивідуальну програму реабілітації. Їхні власні методики вражають результативністю, і завдяки їхньому професіоналізму я почуваю себе краще кожен день.
    Додано 31 Липня 2023 2:55
    Кроль І.
    Вік: 31
    Військовослужбовець, після поранення кілька місяців лікувався в Дніпрі, Одесі та Миколаєві, біль не пройшла, права рука майже не піднімалась, ще й страшні рубці. На черговому огляді лікар виписав направлення до приватної клініки. На моє здивування тут військових лікують безкоштовно, а мене ще й прийняли поза чергою, виявляється в них такий порядок для військових та пацієнтів з гострим болем. Доречі, навіть за уколи та крапельниці грошей не беруть, а ліки мені видали у шпиталі. Проходжу вже третій курс за їх проєктом Сила Справжніх – біль повністю пройшла, рубці суттєво зменшились, рука ще трохи і буде в нормі. Щиро дякую за такий проєкт власнику клініки, а персоналу за турботу і професіоналізм. Окрема подяк масажисту Олені Савченко за розробку руки – Ви найкраща!
    Додано 25 Серпня 2023 11:33
    Кусько Д
    Вік: 33
    Мені хотілося б поділитися своїми враженнями про масаж в Клініці МЕДИКАСАНО. Тут мене зустріли так, ніби я – їхній особливий гість. Я відчував, що мені надається індивідуальна увага та догляд. Масаж, поєднаний з їхніми особливими методиками, дійсно допоміг мені відчути полегшення. Ця команда знає, як зробити все так, аби пацієнт відчував себе добре. Дякую їм за професіоналізм!
    Додано 15 Серпня 2023 15:35

    Питання та відповіді

    Що включає лікувальний масаж?

    Скільки триває лікувальний масаж?

    Які показання до лікувального масажу?

    Коли не можна робити лікувальний масаж?