Українська
Пн-Пт 9-18 Сб 9-16 Нд - вихідний

Реабілітація дітей з ДЦП в Миколаєві

Дитячий церебральний параліч (ДЦП) – це захворювання, при якому відбувається ураження центральної нервової системи, а також неповноцінне розвиненням головного мозку. Це захворювання проявляється руховими порушеннями різного типу, розладами інтелектуального розвитку, проблемами з рівновагою, епілепсією тощо.

У всіх пацієнтів з дитячим церебральним параличем виникають суттєві складнощі з контролем над власними рухами і координацією роботи м’язів. Однак професійна реабілітація під наглядом досвідчених лікарів у більшості випадків дозволяє досягти значних успіхів.

Фізіотерапія є першим кроком у лікуванні ДЦП. Вона може допомогти покращити рухові навички і уникнути погіршення проблем з опорно-руховим апаратом.

Фізіотерапія допомагає покращити:

 • координацію
 • силу
 • гнучкість
 • витривалість
 • поставу
 • ходу
 • загальне самопочуття

Залежно від ступеню важкості захворювання вона може призначатися окремо і давати значний результат, або використовуватися в комплексі з іншими процедурами і медикаментозною терапією.

Клініка Медикасано в Миколаєві пропонує унікальну методику реабілітації “Легкі Рухи”, в рамках якої досвідченими лікарями і реабілітологами розробляються індивідуальні програми для ДЦП, які дозволяють досить швидко досягти значного і стійкого позитивного результату.

В яких випадках звертатися до лікаря

встановлений діагноз дитячий церебральний параліч (ДЦП)
контактури
вивихи суглобів
гіпотонус м’язів
порушення рухових функцій
відхилення психічного розвитку
патологічний тонус м’язів
затримка психічного розвитку

Як підготуватись до прийому лікаря

Запишіться на консультацію. Чим раніше почати реабілітацію, тим ефективніше вона буде.
Візьміть медичну картку дитини, всі дані обстежень і аналізів, які у вас є.
Підготуйтесь до опитування, згадайте всі симптоми, що вас турбують, як дитина себе поводить, які порушення ви спостерігаєте, яке лікування проводили раніше і проводиться зараз.
Підготуйтесь до тривалої роботи з дитиною. Активна участь і позитивний настрій батьків має велике значення для успіху терапії.

Як проходить консультація в клініці
МЕДИКАСАНО

1

Збір анамнезу

Лікар вивчає історію хвороби, проводить опитування, оцінює стан дитини.
2

Огляд, пальпація, функціональні тести

Ці заходи допомагають встановити стан дитини на цей момент, оцінити рухову спроможність, тип і ступінь порушень.
3

Апаратне обстеження

В разі необхідності застосовується апаратна діагостика, КТ, МРТ, УЗД та інші методи, лабораторний скринінг, які дозволяють отримати точну інформацію щодо стану пацієнта.
4

Складається індивідуальний план реабілітації.

Досвідчені лікарі і медичний персонал клініки Медикасано складають індивідуальний план відновлення і реабілітації персонально для кожної дитини.
Запишіться на прийом!

  Особливості реабілітації при ДЦП

  Розрізняють декілька різновидів дитячого церебрального параличу, в залежності від цього, а також тяжкості проблеми, реабілітація може бути спрямована на усунення різних проблем:

  1. При спастичному ДЦП фізіотерапія допомагає зняти напругу м’язів та судомні рухи. З часом спеціальні вправи допомагають зменшити скутість рухів.
  2. При атетоїдному ДЦП фізіотерапія спрямована на підвищення тонусу м’язів, та отримання контролю над рухами.
  3. При атаксичному ДПЦ робота спрямована на покращення утримання рівноваги та усунення інших симптомів.

  Лікарі і реабілітологи Медикасано складають програму лікування за унікальною методикою Легкі Рухи в залежності від локалізації ураження. Проблеми можуть бути обмежені частиною тіла, ногами, тулубом, або всіма кінцівками.

  Особливості реабілітації при ДЦП

  Діагностика

  Діагностика є важливим етапом у лікування і реабілітації при будь-якому захворюванні, у тому числі при ДЦП, адже у кожної дитини тип і ступінь порушень індивідуальний. Тому у клініці Медикасано цьому етапу завжди приділяють значну увагу.

  Клінічний: огляд, пальпація, аналізи, інструментальні обстеження.
  Розгорнути

  Запишіться на прийом!

   Фізична реабілітація при ДЦП в клініці Медикасано

   У клініці Медикасано лікування і реабілітація дітей з дитячим церебральним параличем (ДЦП) базується на принципах постійного лікарського нагляду і спостереження, виключно індивідуального підходу, ретельно виваженої стратегії відновлення. Під час виконання вправ або проведення процедур з дитиною постійно знаходяться кваліфіковані реабілітологи клініки. Лікар спостерігає за динамікою і коригує програму реабілітації у відповідності до плану і поточним досягненням.

   Клініка Медикасано пропонує унікальну методику комплексного консервативного лікування і реабілітації Легкі Рухи, яка при ДЦП дозволяє швидко досягти позитивної динаміки, закріпити результат і уникнути виникнення ускладнень стану в майбутньому.

   В рамках методики Легкі Рухи, при реабілітації дітей з ДЦП можуть бути призначені:

   • відновлювальна кінезіотерапія
   • лікувальний масаж
   • фізіотерапевтичні процедури
   • SRGym – відновлювальна та дихальна гімнастика
   • постізометрична релаксація
   • міофасціальний реліз
   • вертикалізація та вертикальне розвантаження з частковим навантаженням нижніх кінцівок Eleveo
   • відновлення рухів нижніх кінцівок та ходи за допомогою системи Eleveo

   Важливо розуміти, що реабілітація може не давати швидкого результату. Для досягнення успіху важливими є систематичність і активна участь батьків у процесі лікування.

   Саме участь батьків в лікуванні і контролі стану постави дитини всебічно заохочується програмами клініки Медикасано!

   Фізична реабілітація при ДЦП в клініці Медикасано

   Захворювання

   ДЦП
   Дитячий ДЦП
   Дитячий церебральний параліч

   Наші лікарі

   Величко Клавдія Володимирівна
   Лікар Терапевт, Лікар Терапевт фізичної і реабілітаційної медицини Вищої категорії, Вертебролог
   Докладніше
   Шуткін Юрій Петрович
   Ортопед-травматолог
   Докладніше
   Короткова Надія Олександрівна
   Лікар судинний хірург Вищої категорії, мікрохірург, рентгенендоваскулярний хірург, Флеболог, Вертебролог
   Докладніше
   Бурдіян Анатолій Миколайович
   Лікар ортопед-травматолог, Спортивний лікар, Вертебролог
   Докладніше

   Запишіться на прийом!

    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО

    Клініка МЕДИКАСАНО має дуже високі рейтинги завдяки професійності лікарів, комплексному підходу і власним методикам, що забезпечують ефективне лікування пацієнтів навіть у дуже важкому стані.
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 1
    Індивідуальний підхід. Робота з кожним пацієнтом проводиться за індивідуальною програмою, яку лікарі складають після ретельної діагностики і вивчення анамнезу
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 2
    Денний стаціонар. Клініка надає повний спектр послуг і може приймати на лікування пацієнтів у важкому стані
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 3
    Унікальні методики реабілітації. Клініка має власні методики, що довели високу клінічну ефективність і не мають аналогів у країні
    Переваги звернення до клініки МЕДИКАСАНО  - 4
    Сучасне обладнання. Медичні апарати і унікальні тренажери дають можливість проводити процедури, діагностику і тренування з найвищою ефективністю

    Відгуки пацієнтів про наші клініки

    Виталий Вознюк
    Вік: 29
    Доброго вам дня. Були болі в спині після довгої ходьби і вже після 10 занять відчуваю помітне полегшення. Порадили родичі, які водили доньку в цей центр, вона ходила більше на шкарпетках і після курсу лікування ця проблема пішла. Персонал ввічливий, особливо медсестра Інна, завжди уважна та якісно робить процедури. Раджу цей центр
    Додано 22 Липня 2023 12:21
    Катерина Богомолець
    Вік: 23
    Моє перебування в Клініці МЕДИКАСАНО з масажем було неймовірним досвідом. Професіоналізм їхньої команди вразив мене з першого дня. Масаж у поєднанні з їхніми власними методиками реабілітації дав вражаючий результат. Спина тепер не болить!
    Додано 6 Липня 2023 15:10
    Деркцен Михайло
    Вік: 34
    Заклинило поперек, від болю не міг ворухнутись та самостійно пересуватись, всю ніч і ранок на знеболюючих. Десь після обіду в суботу дружина зателефонувала до цієї клініки, щойно вони почули про мій стан, лікар і весь персонал зголосились подовжити робочий день і дочекатись нас. За годину ми вже були на місці, лікар одразу мене оглянула та зробила блокаду. Мені нарешті стало легше. Потім виписали направлення на МРТ та записали на безкоштовну повторну консультацію. Тепер проходжу курс лікування і реабілітації. Виявляється ця клініка приймає пацієнтів з гострим болем поза чергою, або як в моєму випадку навіть затримує персонал після завершення робочого дня. Щиро дякую лікарю Надії Коротковій та персоналу клініки.
    Додано 1 Вересня 2023 14:32
    Іваненко Степан
    Вік: 36
    Для мене Клініка МЕДИКАСАНО стала справжнім відкриттям у моєму шляху до відновлення здоров’я. Вони знають, як віднайти ключ до кожної проблеми та створити індивідуальну програму реабілітації. Їхні власні методики вражають результативністю, і завдяки їхньому професіоналізму я почуваю себе краще кожен день.
    Додано 31 Липня 2023 2:55
    Кроль І.
    Вік: 31
    Військовослужбовець, після поранення кілька місяців лікувався в Дніпрі, Одесі та Миколаєві, біль не пройшла, права рука майже не піднімалась, ще й страшні рубці. На черговому огляді лікар виписав направлення до приватної клініки. На моє здивування тут військових лікують безкоштовно, а мене ще й прийняли поза чергою, виявляється в них такий порядок для військових та пацієнтів з гострим болем. Доречі, навіть за уколи та крапельниці грошей не беруть, а ліки мені видали у шпиталі. Проходжу вже третій курс за їх проєктом Сила Справжніх – біль повністю пройшла, рубці суттєво зменшились, рука ще трохи і буде в нормі. Щиро дякую за такий проєкт власнику клініки, а персоналу за турботу і професіоналізм. Окрема подяк масажисту Олені Савченко за розробку руки – Ви найкраща!
    Додано 25 Серпня 2023 11:33
    Кусько Д
    Вік: 33
    Мені хотілося б поділитися своїми враженнями про масаж в Клініці МЕДИКАСАНО. Тут мене зустріли так, ніби я – їхній особливий гість. Я відчував, що мені надається індивідуальна увага та догляд. Масаж, поєднаний з їхніми особливими методиками, дійсно допоміг мені відчути полегшення. Ця команда знає, як зробити все так, аби пацієнт відчував себе добре. Дякую їм за професіоналізм!
    Додано 15 Серпня 2023 15:35

    Питання та відповіді про реабілітацію при ДЦП

    Чим допомагає реабілітація при ДЦП?

    Коли необхідно починати реабілітацію при ДЦП?

    Скільки триває реабілітація при ДЦП?