Фізична реабілітація після переломів в Миколаєві
Перелом кістки – це досить розповсюджена травма, яка виникає внаслідок механічного удару. Найчастіше зустрічаються побутові і спортивні переломи, а також травми такого типу внаслідок ДТП та інших нещасних випадків. Також зустрічаються патологічні переломи – вони виникають внаслідок захворювань, які послаблюють кістки (наприклад, остеопороз).
Люди похилого віку частіше страждають від травм цього типу, адже з віком кістки людини стають більш крихкими. Без своєчасної денситометрії для діагностики остеопорозу та лікування, літні люди можуть отримати перелом навіть під час масажу або через спотикання чи незначний удар.
Перелом – це важка травма, яка впливає на роботу всього організму. Через неї порушується кровообіг та іннервація кінцівки. Якщо перелом складний, відсутність своєчасного лікування і реабілітації можуть призвести до втрати функціональності кінцівки і хронічного болю внаслідок утворення хибного суглоба.
В яких випадках звертатися до лікаря
Як підготуватись до прийому лікаря
Як проходить консультація в клініціМЕДИКАСАНО
Збір анамнезу
Огляд і пальпація
Обстеження призначене для підтвердження діагнозу
Складається індивідуальний план реабілітації.
Види переломів, особливості лікування та реабілітації
Залежно від типу перелома, динаміки консолідації кістки і ускладнень залежать строки застосування консервативного лікування і реабілітації, а також їх тривалість. Перелом кістки може бути:
- Повний, неповний або надлом. При повному перломі кістка розділяється на 2 або більше частин. При неповному переломі кістка зберігає цілісність але тріскається тому порушується лише анатомічний зв’язок між уламками, при надломі окістя зберігає цілісність
- Неускладнений або ускладнений. При ускладненому або відкритому переломі кістка випинається над шкірою або крізь слизову оболонку, відбувається проникнення інфекції та патогенів, що супроводжується ушкодженням крупних судин і артерій, внутрішніх органів та нервів.
Залежно від напрямку удару перелом кістки може бути:
- поперечним – під прямим кутом до вісі
- косим – під кутом до вісі
- оскольчаcтим – кістка роздроблюється на декілька частин
- забитим – якщо уламки кістки вбиваються один в один (часто буває у дітей)
Всі ці переломи належать до категорії набутих травм. Інколи зустрічаються вроджені переломи, які є дуже небезпечними для дитини і часто призводять до складних дегенеративних процесів. Якщо травма виникла під час вагітності, існує ймовірність викривлення хребта та інші наслідки.
Реабілітація після перелому залежить від виду, ступеню і важкості травми. Найскладнішими є оскольчаcті, відкриті та епіфазарні переломи (що призводять до зміщення чи вивиху суглоба). Відновлення після них може тривати до пів року, але відсутність своєчасного консервативного лікування та реабілітації може призвести до інвалідності.
Діагностика
Для призначення ефективної реабілітації лікар повинен мати точну інформацію щодо стану здоров’я пацієнта, тому у клініці Медикасано проводиться детальне обстеження за наступними напрямками:
Запишіться на прийом!
Лікування і реабілітація переломів в клініці Медикасано
Успішність відновлення після перелому залежить від різних факторів:
- тип травми і термін її давності
- стан кістки після перелому
- наявність супутніх захворювань і ускладнень
- вік людини
- ступінь дотримання рекомендацій лікаря
Клініка Медикасано має унікальну методику комплексного консервативного лікування і реабілітації пацієнтів, навіть після дуже важких і незрощуваних переломів – «Легкі Рухи». В рамках програми лікування пацієнту можуть бути призначені:
- ударно-хвильова терапія
- магнітоіндукційна терапія
- високотехнологічні методи фізіотерапевтичного впливу на тканини
- грязелікування
- медикаментозне лікування
- міофасціальний реліз
- SRGym – відновлювальна та дихальна гімнастика
- фізичні вправи на спеціальних тренажерах
- відновлення ходи та контролю стану тіла за допомогою системи динамічного навантаження, контролю ходи і положення
- відновлювальна кінезітерапія у поєднанні з вертебро-суглобовою гімнастикою;
- лікувальний масаж
Курс лікування і реабілітації складається індивідуально для кожного пацієнта залежно від типу травми та інших важливих факторів.
Методика «Легкі Рухи» не має аналогів і демонструє чудові клінічні результати особливо у військовослужбовців які як правило мають звертаються до клініки з дуже складними випадками. Комплексне консервативне лікування дозволяє швидко активізувати процеси консолідації кісткової тканини та повернути силу і функціональність кінцівки після перелому.