Гіпертонус м’язів лікування в Миколаєві
Гіпертонус м’язів – це стан підвищеної м’язової напруги, що призводить до ускладнення рухливості тіла, дегенеративних змін суглобів та порушень постави.
Тонус м’язів – це стан, що характеризується тривалою напругою чи скороченням м’язів. Нормальний тонус є достатньо високим, щоб тіло було здатним підтримувати себе у вертикальному стані і забезпечувати свободу рухів. Тонус м’язів регулюється сигналами, що поступають від мозку до нервових закінчень і наказують м’язам скорочуватись. При гіпертонусі м’язів їх напруженя триває навіть у стані спокою, що спричиняє дискомфорт, біль та інші негативні наслідки.
Найчастіше гіпертонус діагностується у м’язах шиї, трапецієвидному та ромбовидному м’язах, рук, плечей, попереку, литкових м’язів.
За відсутності своєчасного огляду лікаря, діагностики, лікування і реабілітаційних занять, гіпертонус з часом призводить до уповільнення і блокування кровотоку, знерухомлення суглобів, виникнення контактур, обмеження рухових можливостей тіла, порушення координації рухів, порушень постави.
Усунення гіпертонусу м’язів спини і попереку під час комплексного консервативного лікування за методиками SanoSine і ScolioComplex, та м’язів кінцівок під час лікування за методикою Легкі Рухи – є запорукою успішного результату!
В яких випадках звертатися до лікаря
Як підготуватись до прийому лікаря
Як проходить консультація в клініціМЕДИКАСАНО
Збір анамнезу
Огляд, пальпація, функціональні тести.
Лабораторний скринінг
Апаратне обстеження.
Складається план лікування і реабілітації
Чому виникає гіпертонус м’язів?
Гіпертонус м’язів може виникати через різні причини:
- органічна – нестачу мінералів і вітамінів (кальцію, магнію та інших)
- патологічна – наслідок інфекційних або неінфекційних захворювань, інсульт
- психоневрологічна – стреси, неврози, порушення роботи нервової системи, пухлини у мозку, ураження судин, епілепсія тощо
- фізична – травма, забій, тривале перебування тіла у статичному стані, а також причиною можуть бути фізичні перенавантаження
- ідіопатична – генетична, або родова схильність до гіпертонусу
У дітей гіпертонус зазвичай виникає через родову травму, резус-конфлікт матері і дитини, внутрішньоутробної гіпоксії, інфекційного зараження тощо. Зазвичай гіпертонус у дитини проходить сам по собі протягом перших місяців життя, може бути причиною і наслідком дитячого сколіозу тому у будь-якому випадку варто звернутись до лікаря пройти огляд і обстеження, щоб своєчасно розпочати лікування і завадити розвитку хвороби.
Діагностика
Незалежно від віку людини лікування і реабілітація не може бути призначене без ретельної діагностики. У клініці Медикасано лікарі здійснюють ретельне обстеження для ідентифікації та визначення перенапружених м’язів, наявності у пацієнта супутніх захворювань, або захворювань, що могли спровокувати розвиток гіпертонусу, наслідків і дегенеративних змін до яких призвів гіпертонус м’язів.
Діагностика проводиться за кількома базовими напрямками:
Запишіться на прийом!
Консервативне лікування гіпертонусу м’язів в клініці Медикасано
Консервативне лікування спрямоване на зняття стану перенапруження, його причин та наслідків, відновлення сили і функціональності ураженого м’яза.
Унікальні методики Медикасано дозволяють швидко повернути нормальний тонус м’язів та усунути причину виникнення цього стану – Легкі Рухи, SanoSpine та ScolioComplex застосовують цілий комплекс методів і вправ:
- медикаментозне лікування
- ботулінотерапія
- процедури апаратної фізіотерапії
- ударно-хвильова терапія
- ТЕКАР-терапія
- міофасціальний реліз
- постізометрична релаксація
- відновлювальна і дихальна гімнастика SRgym
- лікувальний масаж
- грязелікування
- відновлювальна кінезітерапія
Призначення комплексу процедур і вправ у обов’язковому порядку є індивідуальним для кожного пацієнта.